Войтюк Андрій Сергійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Андрій Войтюк
Andriy.Voytyuk.jpg
Андрій Войтюк на фестивалі "Флюгери"
Інші імена Andriy Voytyuk, Андрей Войтюк
Народився 7 червня 1975(1975-06-07) (43 роки)
Львів, Україна
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Проживання Київ
Діяльність музикант, барабанщик, звукорежисер

Войтю́к Андрі́й Сергі́йович (нар. 7 червня 1975 р. у Львові) — музикант, звукорежисер, барабанщик.

Біографія[ред.ред. код]

Народився у Львові. Закінчив ЛССМШІ[прояснити] ім. С. Крушельницької. Після чого навчався у Львівському національному університеті ім. І. Франка на філологічному факультеті.

З 1991 по 1997 учасник гуртів «Місто Мемфіс», «Драглайн», «Леся Герасимчук», «Віктор Царан», «Королівські зайці» «Окрема Територія», «Знову за старе», «999», «Очеретяний Кварк», «Рудольф Дизель», «Red Faces», «Авогадро», «Лесик Band» тощо. З 1997 по 2003 рр як звукорежисер на львівській студії звукозапису «Gold lion» працює з такими виконавцями як Ot Vinta!, Ліля Ваврін, Роман Гриньків та ін. У травні 1998-го на лейблі «gold lion» виходить в світ його експериментальний альбом під творчим псевдо «DJ Balandiuk» з назвою «Мутація 1-Сила Ритму» трек Parlament'97 з котрого потрапив у топ фм-радіостанцій Львова.

У 2005 під куруванням Марка Токара вчиться джазовій імпровізації. Бере уроки у Łukasz Żyta і Kuba Stankiewicz. У тому ж таки році починається співпраця з Марком Токаром, Мартином Твердуном та Юрієм Яремчуком у складі «Leo'm'art». Одночасно продовжує працювати і на фронті рок- та фолк-рок-музики з гуртами «Файно» та «Очеретяний Кіт» (Вінниця) а згодом із Сонцекльош.
З 2008 року є незмінним учасником джаз-тріо «MT-3». Бере активну участь у таких джазових проектах як Alex Maksymiv Trio, Mark Tokar Trio з канадським гітаристом Алексом Максимівим, «Без Спогадів» та Jazz Cabaret із вже згаданим вище «MT-3». Сесійно співпрацює в цей період з гуртом «Плач Єремії» як сесійний музикант і звукорежисер, а також з гуртом Esthetic Education концертним звукорежисером. У 2008 відома також концертна сесія Андрія Войтюка — барабанщика з гуртом Alan Silson Band (ex. «Smokie»).
У грудні 2010-го стає учасником новоствореного київського клезмер-гурту «Пушкин-клезмер-бенд». Під впливом лідера ПКБ Дмитра Герасимова починає цікавитись виконанням музики «клезмер». Того ж року сесійно виступає з австрійським клезмерським музикантом піаністом та вокалістом Романом Грінбергом. Виступає на численних клезмерських фестивалях в складі ПКБ як в Україні так і за кордоном.
У 2011 році є також учасником музично-поетичної формації Drum-Тиатр разом із поетом та письменником Юрком Іздриком та молодим українським поетом Григорієм Семенчуком.

Разом із Марією Кудрявцевою (Сонцекльош) створює новий шансон-кабаре-гурт «Куку Шанель» в якому виконує роль барабанщика і бек-вокаліста а також автора кількох текстів пісень.

У 2013 році починає співпрацю з київським музикантом-мультиінструменталістом Орестом Крисою у новоствореному проекті «Сонячна Машина». Також бере участь у записі нового альбому українського гурту Брати Гадюкіни - Made in Ukraine (альбом). Того ж року отримує пропозицію від «Братів Гадюкіних» постійної участі в гурті, від якої відмовляється у зв'язку з, вже даною на той момент, згодою постійної співпраці з британським гуртом Spirit Of Smokie (ex Smokie) як барабанщика, замість Ron Kelly. В Spirit Of Smokie окрім Dean Barton, сина загиблого вокаліста «Smokie» Alan Barton, у проекті беруть участь також Andy Whelan, Graham Kearns, Gerard Rolfe та Barney Brands. Однак згодом Андрій відмовляє гурту «Spirit Of Smokie» в участі в, запланованому на осінь 2014 року, турі Російською Федерацією. Відмовляє, оскільки в цей час була в розпалі російська військова агресія проти України, мотивуючи свою відмову тим, що для українця розважати ворога в часі війни є неприйнятним. На цьому епізоді у відносинах Андрія Войтюка із британським гуртом було поставлено три крапки.

У 2014 році поновилася і поглибилася співпраця Андрія із Тарасом Чубаєм (Чубай Тарас Григорович) та «Плачем Єремії». Участь у ювілейних концертах із нагоди 25-річчя гурту «Плач Єремії (гурт)» . Коцертує також в зоні проведення АТО разом із «Куку Шанель», Соня Сотник, Сергієм Кузіним (Кузін Сергій Васильович), «Сонячною Машиною» та ін. підтримуючи таким чином українських бійців.

Музичні проекти[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]