Войтюк Андрій Сергійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Андрій Войтюк
Andriy.Voytyuk.jpg

Андрій Войтюк на фестивалі "Флюгери"

Інші імена Andriy Voytyuk, Андрей Войтюк
Народився 7 червня 1975(1975-06-07) (42 роки)
Львів, Україна
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Проживання Київ
Діяльність музикант, барабанщик, звукорежисер

Войтюк Андрій Сергійович (нар. 7 червня 1975 р. у Львові) — музикант, звукорежисер, барабанщик.

Біографія[ред.ред. код]

Народився у Львові. Закінчив ЛССМШІ[прояснити] ім. С. Крушельницької. Після чого навчався в ЛНУ ім. І. Франка на філологічному ф-ті.

З 1991 по 1997 учасник гуртів «Місто Мемфіс», «Драглайн», «Леся Герасимчук», «Віктор Царан», «Королівські зайці» «Окрема Територія», «Знову за старе», «999», «Очеретяний Кварк», «Рудольф Дизель», «Red Faces», «Авогадро», «Лесик Band» та ін. З 1997 по 2003 рр як звукорежисер на львівській студії звукозапису «Gold lion» працює з такими виконавцями як Ot Vinta!, Ліля Ваврін, Роман Гриньків та ін. У травні 1998го на лейблі «gold lion» виходить в світ його експериментальний альбом під творчим псевдо «DJ Balandiuk» з назвою «Мутація 1-Сила Ритму» трек Parlament'97 з котрого потрапив у топ фм-радіостанцій Львова.

У 2005 під куруванням Марка Токара вчиться джазовій імпровізації. Бере уроки у Łukasz Żyta і Kuba Stankiewicz. У тому ж таки році починається співпраця з Марком Токаром, Мартином Твердуном та Юрієм Яремчуком у складі «Leo'm'art». Одночасно продовжує працювати і на фронті рок- та фолк-рок-музики з гуртами «Файно» та «Очеретяний Кіт» (Вінниця) а згодом із Сонцекльош.
З 2008 року є незмінним учасником джаз-тріо «MT-3». Бере активну участь у таких джазових проектах як Alex Maksymiv Trio, Mark Tokar Trio з канадським гітаристом Алексом Максимівим, «Без Спогадів» та Jazz Cabaret із вже згаданим вище «MT-3». Сесійно співпрацює в цей період з гуртом «Плач Єремії» як сесійний музикант і звукорежисер, а також з гуртом Esthetic Education концертним звукорежисером. У 2008 му відома також концертна сесія Андрія Войтюка — барабанщика з гуртом Alan Silson Band (ex. «Smokie»).
У грудні 2010-го стає учасником новоствореного київського клезмер-гурту «Пушкин-клезмер-бенд». Під впливом лідера ПКБ Дмитра Герасимова починає цікавитись виконанням музики «клезмер». Того ж року сесійно виступає з австрійським клезмерським музикантом піаністом та вокалістом Романом Грінбергом. Виступає на численних клезмерських фестивалях в складі ПКБ як в Україні так і за кордоном.
У 2011 році є також учасником музично-поетичної формації Drum-Тиатр разом із поетом та письменником Юрком Іздриком та молодим українським поетом Григорієм Семенчуком.

Разом із Марією Кудрявцевою (Сонцекльош) створює новий шансон-кабаре-гурт «Куку Шанель» в якому виконує роль барабанщика і бек-вокаліста а також автора кількох текстів пісень.

У 2013 році починає співпрацю з київським музикантом-мультиінструменталістом Орестом Крисою у новоствореному проекті «Сонячна Машина». Також бере участь у записі нового альбому українського гурту Брати Гадюкіни - Made in Ukraine (альбом). Того ж року отримує пропозицію від «Братів Гадюкіних» постійної участі в гурті, від якої відмовляється у зв'язку з, вже даною на той момент, згодою постійної співпраці з британським гуртом Spirit Of Smokie (ex Smokie) як барабанщика, замість Ron Kelly. В Spirit Of Smokie окрім Dean Barton, сина загиблого вокаліста «Smokie» Alan Barton, у проекті беруть участь також Andy Whelan, Graham Kearns, Gerard Rolfe та Barney Brands. Однак згодом Андрій відмовляє гурту «Spirit Of Smokie» в участі в, запланованому на осінь 2014 року, турі Російською Федерацією. Відмовляє, оскільки в цей час була в розпалі російська військова агресія проти України, мотивуючи свою відмову тим, що для українця розважати ворога в часі війни є неприйнятним. На цьому епізоді у відносинах Андрія Войтюка із британським гуртом було поставлено три крапки.

У 2014 році поновилася і поглибилася співпраця Андрія із Тарасом Чубаєм (Чубай Тарас Григорович) та «Плачем Єремії». Участь у ювілейних концертах із нагоди 25-річчя гурту «Плач Єремії (гурт)» . Коцертує також в зоні проведення АТО разом із «Куку Шанель», Соня Сотник, Сергієм Кузіним (Кузін Сергій Васильович), «Сонячною Машиною» та ін. підтримуючи таким чином українських бійців.

Музичні проекти[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]