Вокзал Хайдарпаша

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Координати: 40°59′46″ пн. ш. 29°01′07″ сх. д. / 40.996111° пн. ш. 29.018611° сх. д. / 40.996111; 29.018611

Залізничний вокзал Хайдарпаша

Хайдарпаша - головний вокзал Турецьких державних залізниць на Анатолійському боці Стамбулу в Хайдарпаша біля Кадикей. Був побудований для прийому потягів Багдадської і Хіджазької залізниці. Вокзал обслуговує азійські передмістя Стамбулу і всю східну частину Туреччини аж до кордонів з Вірменією, Іраном і Сирією.

До 2012 року станція була найбільшим пересадним вузлом Туреччини що приймав міжміські, регіональні та приміські поїзди. Хайдарпаша та вокзал Сіркеджі (на фракійській стороні Босфору) - головні вокзали Стамбулу. Станом на 19 червня 2013 року рух поїздів на станції було призупинено на невизначений час через реконструкцію існуючої лінії для з'єднання з лінією Мармарай. Проте у будівлі вокзалу, як і раніше знаходяться штаб-квартира Турецьких залізниць.

Історія[ред.ред. код]

Внутрішнє оздоблення залізничного вокзалу Хайдарпаша

Перша станція була побудована в 1872 році коли залізниця була побудована до Гебзе. Проте, коли лінію було розширено, збільшився рух з'явилася потреба у новітній споруді вокзалу. Його будівництво розпочалося в 1906 року під проводом Отто Ріттера (Otto Ritter) и Гельмута Куно (Helmuth Cuno), двох німецьких архітекторів, які будували неоренесансом у німецькому стилі. Вони розробили велику споруду, відповідно до амбіцій німецьких інвесторів, які будували Багдадську і Хіджазьку залізниці. Хайдарпаша був важливою ланкою залізниці Берлін - Багдад, частиною німецьких імперських стратегічних планів отримати контроль над торговими шляхами між Сходом і Заходом наприкінці 19 століття між Німеччиною і Перською затокою, в обхід Суецького каналу. Станцію введено в експлуатацію 19 серпня 1908 і офіційно відкрито 4 листопада 1909.

Архітектура[ред.ред. код]

Будівля споруджена на штучному півострові, в фундамент закладено 1 100 дерев'яних палій завдовжки 21 метрів. Вокзал споруджено в тевтонському псевдофортечному стилі і є подарунком султану Абдул-Гаміду II від кайзера Вільгельма II.

Громадський транспорт[ред.ред. код]

Дивись також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]