Володимир-Волинська єпархія УПЦ КП

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Володимир-Волинська єпархія є регіональним релігійним об'єднанням, яке входить до Української Православної Церкви Київського Патріархату, як її адміністративно-територіальний підрозділ.

Історія[ред.ред. код]

Синод УПЦ КП, що відбувся у Києві 22-23 січня 2017 року, вирішив утворити у складі Української Православної Церкви Київського Патріархату Володимир-Волинську єпархію, включивши до неї наступні райони Волинської області: Володимир-Волинський, Іваничівський, Локачинський, Любомльський, Турійський, Шацький[1].

Синод визначив, що до складу Волинської єпархії входять наступні райони Волинської області: Горохівський, Камінь-Каширський, Ківерцівський, Ковельський, Луцький, Любешівський, Маневицький, Ратнівський, Рожищенський, Старовижівський.

Керуючому Володимир-Волинською єпархією Синод призначив титул «Володимир-Волинський і Турійський».

Статут Управління Володимир-Волинської єпархії направили на реєстрацію до відповідних державних органів. Синод призначив Матфея (Шевчука), єпископа Володимир-Волинського, єпископом Володимир-Волинським і Турійським, звільнивши його від обов'язків вікарія Волинської єпархії. Про це йдеться у Журналах № 3-4 Синоду, які оприлюднила прес-служба Київської Патріархії.

Примітки[ред.ред. код]

Детальніші відомості з цієї теми Ви можете знайти в статті Список єпархій УПЦ КП.

Посилання[ред.ред. код]

Офіційний веб-сайт УПЦ КП