Володимир-Волинський історичний музей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Володимир-Волинський історичний музей
ВолодимирМузей.jpg
Розташування Володимир-Волинський, вул. I. Франка, 6
Засновано 1887 рік
Фонд 18 тисяч одиниць
Директор Володимир Володимирович Стемковський
Сайт volodymyrmuseum.com

Історія[ред.ред. код]

Володимир-Волинський історичний музей  — одна з найдавніших збірок старожитностей Волинського краю заснована 1887 року: тоді в місті задля збереження та вивчення пам'яток старовини володимирська громадськість організувала Давньосховище. На початку XX століття в колекції Давньосховища, що стала праобразом теперішнього музею, зберігалися сотні цінних експонатів: стародруки, рукописи (у тому числі Євангеліє XVI ст.), ікони, монети. Очолював музей краєзнавець-ентузіаст, дворянин О. М. Дверницький (18381906), голова Братства Св. Володимира. Чимало експонатів Давньосховища під час Першої світової війни було передано до харківських музеїв. У міжвоєнний період історичний музей знаходився в приміщеннях Домініканського монастиря, пам'ятки архітектури XVXVIII століть. Музейну експозицію можна оглянути з 9.30 до 17.00, крім суботи й понеділка.

Фонди[ред.ред. код]

В музеї зберігається понад 18000 експонатів основного фонду: археологія, нумізматика, іконопис, декоративно-прикладне мистецтво, етнографія; письмові документи, стародруки, фотоматеріали.

Експозиція[ред.ред. код]

Постійно проводяться екскурсії по музейній експозиції, що охоплює період історії Володимирщини від найдавніших часів і до XX століття, а також екскурсії по архітектурних та археологічних пам'ятках та району.

Музей сьогодні[ред.ред. код]

Наукові працівники музею вивчають історію Волинського краю, беруть участь в багатьох науково-краєзнавчих конференціях, археологічних та етнографічних експедиціях, ведуть просвітницьку роботу з учнями місцевих шкіл та студентами. В стінах музею регулярно відбуваються тематичні виставки, а також персональні виставки художників.

Участь у проектах[ред.ред. код]

Музей — учасник міжнародного проекту «Королівськими шляхами Європи»[1]. Музей співпрацює з Волинським і Рівненським краєзнавчими музеями, Львівською бібліотекою імені Василя Стефаника, а також Музеєм Замойських (Польща). Нині музей розміщений в одному з найкращих будинків міста - пам'ятці архітектури початку XIX століття.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]