Володимир (Шлапак)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Володимир (Шлапак)
Василь шлапак.jpg
Архієпископ Житомирський і Поліський
Церква: Українська автокефальна православна церква
Парафія: Житомирська єпархія
 
Ім'я при народженні: Василь Володимирович Шлапак
Народження: 3 серпня 1979
Черняхів
Священство: 29.12.1996
Чернецтво: 10 лютого 2009
Єп. хіротонія: 20 червня 2009
 
Нагороди:

Орден Святого Володимира Великого (УАПЦ)

Архієпископ Володимир (в миру Василь Володимирович Шлапак) — архієпископ Житомирський і Поліський Української автокефальної православної церкви[1].

Життєпис[ред. | ред. код]

Василь Володимирович Шлапак народився 3 серпня 1979 року в смт Черняхів Житомирської області в сім'ї службовців. Після закінчення Черняхівської середньої школи в 1996 році навчався і закінчив пастирсько-богословські курси при Житомирському єпархіальному управлінні. 28.11.1996 — дияконська хіротонія 29.12.1996 — хіротонія у пресвітера у стані целібата звершена єпископом Житомирським і Овруцьким Ізяславом (Каргою).

За час служіння за ревну працю був відзначений рядом священичих нагород, та призначений благочинним Черняхівського та в.о. Радомишльського округів.

  В 1997—2001 рр.навчався в Київській духовній семінарії.

  В 2001—2006 рр.навчався в Чернівецькому національному університеті за спеціальністю релігієзнавство і філософія.

В  2007 р. закінчив магістерський курс при Львівській православній духовній академії та продовжив навчання в аспірантурі даного закладу. В 2009 р. здобув там наукову ступінь кандидата богословських наук.

В 2008 року через непопулярну методику управління єпархією архієпископа УПЦ-КП Ізяслава отець Василь вимушений був покинути Київський Патріархат та звертається з проханням до Предстоятеля УАПЦ  Блаженнійшого митрополита Мефодія (Кудрякова) прийняти його до кліру Житомирської єпархії УАПЦ.

10 лютого 2009 року з рук митрополита Київського і всієї  України Мефодія приймає чернечий постриг з возведенням у сан ігумена. До дня Святої Пасхи ігумен Володимир нагороджується возведенням у сан архімандрита, і призначається адміністратором УАПЦ на Житомирщині.

20-го червня 2009 року Архієрейський собор УАПЦ обирає архімандрита Володимира (Шлапака), клірика Житомирської єпархії УАПЦ, єпископом Житомирським і Поліським. 21-го червня у церкві Різдва Христового м. Тернополя здійснена архієрейська хіротонія єпископа Володимира.

25 травня 2011 року постановою Архієрейського собору та указом Блаженнійшого Мефодія митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ призначається на посаду голови фінансового відділу при Київській Патріархії. Цього ж року указом Блаженнійшого Мефодія митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ возведенний в сан архієпископа.

У 2012—2014 рр. був відповідальним шеф-редактором офіційного сайту УАПЦ .

28 липня 2013 року в день 1025-ліття Хрещення Київської Русі нагороджений Блаженнійшим Мефодієм, Предстоятелем УАПЦ, орденом князя Володимира Великого.

З 2014 року викладає предмет Християнської етики в Черняхівській гімназії Житомирської області, також займає посаду помічника народного депутата України П. В. Дзюблика.

В 2015 році захистив дисертацію з присвоєнням вченої ступені доктора теології (ThDr) у Пряшівському університеті (Словаччина).

10 липня 2015 року рішенням Архієрейського собору УАПЦ та указом Блаженнішого Макарія митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ призначений керуючим новоутвореної Житомирської єпархії.

23 червня 2017 року ухвалою Архієрейського собору призначений головою фінансово-господарської комісії УАПЦ.

Примітки[ред. | ред. код]