Володимир (Шлапак)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Архієпископ Володимир (Шлапак)
Владиккккк.jpg
Житомирський і Поліський
Церква: Православна Церква України
Парафія: Житомирсько-Поліська єпархія ПЦУ
 
Ім'я при народженні: Василь Володимирович Шлапак
Народження: 3 серпня 1979
Черняхів
Священство: диякон 28 листопада 1996 священик 29 грудня 1996
Чернецтво: 10 лютого 2009
Єп. хіротонія: 20 червня 2009
 
Нагороди:

Орден Святого Володимира Великого (УАПЦ)

Архієпископ Володимир (в миру Василь Володимирович Шлапак) — архієрей Православної церкви України (до 15 грудня 2018 року — Української Автокефальної Православної Церкви).

Життєпис[ред. | ред. код]

Архієпископ Володимир (в миру Василь Володимирович Шлапак) - народився 3 серпня 1979 року в смт. Черняхів, Житомирської області в сім'ї службовців.

Після закінчення Черняхівської середньої школи в 1996 році навчався і закінчив пастирсько-богословські курси при Житомирському єпархіальному управлінні.

28 листопада1996 — дияконська хіротонія

29 грудня 1996 — хіротонія у пресвітера у стані целібата звершена єпископом Житомирським і Овруцьким Ізяславом.

За час служіння за ревну працю був відзначений рядом священичих нагород, та призначений благочинним Черняхівського та в.о. Радомишльського округів.

1997—2001 рр. навчався в Київській духовній семінарії.

2001—2006 рр. навчався в Чернівецькому національному університеті за спеціальністю релігієзнавство і філософія.

2007 р. закінчив магістерський курс при Львівській православній духовній академії та продовжив навчання в аспірантурі даного закладу.

2009 р. здобув там наукову ступінь кандидата богословських наук.

В 2008 року через непопулярну методику управління єпархією архієпископа Ізяслава отець Василь вимушений був покинути Київський Патріархат та звертається з проханням до Предстоятеля УАПЦ   Блаженнішого митрополита Мефодія (Кудрякова) прийняти його до кліру Житомирської єпархії УАПЦ.

10 лютого 2009 року з рук митрополита Київського і всієї  України Мефодія приймає чернечий постриг з возведенням у сан ігумена.

До дня Святої Пасхи ігумен Володимир нагороджується возведенням у сан архімандрита, і призначається адміністратором УАПЦ на Житомирщині.

20-го червня 2009 року Архієрейський собор УАПЦ обирає архімандрита Володимира (Шлапака), клірика Житомирської єпархії УАПЦ, єпископом Житомирським і Поліським.

21-го червня у церкві Різдва Христового м. Тернополя здійснена архієрейська хіротонія єпископа Володимира.

25 травня 2011 року постановою Архієрейського собору та указом Блаженнішого Мефодія митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ призначається на посаду голови фінансового відділу при Київській Патріархії. Цього ж року указом Блаженнішого Мефодія митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ возведенний в сан архієпископа.

У 2012—2014 рр. був відповідальним шеф-редактором офіційного сайту УАПЦ .

28 липня 2013 року в день 1025-ліття Хрещення Київської Русі нагороджений Блаженнішим Мефодієм, Предстоятелем УАПЦ, орденом князя Володимира Великого.

З 2014 року викладає предмет Християнської етики в Черняхівській гімназії Житомирської області, також займає посаду помічника народного депутата України П. В. Дзюблика.

В 2015 році захистив дисертацію з присвоєнням вченої ступені доктора теології (ThDr) у Пряшівському університеті (Словаччина).

10 липня 2015 року рішенням Архієрейського собору УАПЦ та указом Блаженнішого Макарія митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля УАПЦ призначений керуючим новоутвореної Житомирської єпархії.

23 червня 2017 року ухвалою Архієрейського собору призначений головою фінансово-господарської комісії УАПЦ.

Примітки[ред. | ред. код]