Владислав Кормильчич

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Володислав Кормильчич)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Владислав Кормильчич
Володислав Кормильчич.jpg
Князь галицький
Правління 1213-1214
Попередник Мстислав Німий
Наступник Коломан Галицький
Інші титули Боярин
Біографічні дані
Народження не відомо
Смерть не відомо
Угорщина
Династія Кормильчичі

Владислав Кормильчич (роки народження і смерті невідомі) — галицький боярин. Наприкінці XII — початку XIII століття очолював боярську опозицію у Галицько-Волинському князівстві, яка виступала проти зміцнення князівської влади.

Короткий життєпис[ред. | ред. код]

Роман Великий у часи свого княжіння вислав бояр Кормильчичів у вигнання. Після смерті Романа (1205) Кормильчичі повернулись до Галичини.

1206 року сини Ігоря Святославича — Володимир, Роман і Святослав захопили Галичину і поділили її між собою. У 1211 році Ігоровичі у конфлікті з галицькими боярами вбили боярську верхівку. Володислав Кормильчич з іншими боярами закликав на поміч угорського короля Андрія II, при дворі якого жив малолітній Данило Романович. Андрій II послав військо з Данилом і Володиславом на Галичину. Володислав Кормильчич умовив мешканців Перемишля здати своє місто і князя Святослава без бою.

Після облоги Звенигорода й битви з Ігоровичами військо увійшло у Галич у вересні 1211 року. Данила Романовича посадили на престол. З Белза приїхала Данилова мати, Анна, але Володислав Кормильчич відіслав її з Галича, бажаючи правити Галицько-Волинським князівством. Княгиня Анна запросила допомоги у Андрія II. Угорські та волинські війська рушили на Галич. Бояри були підкорені, і король забрав Володислава Кормильчича до Угорщини.

Бояри тим часом запросили до себе князя Мстислава Німого (пересопницького). Анна з Данилом виїхала до Угорщини благати допомоги у короля. Андрій II почав похід на Галич, але звістка про загибель його дружини від угорських баронів змусила повернути військо. Тим часом Мстислав, не бажаючи воювати з угорцями, покинув Галич, а Володислав Кормильчич повернувся до міста.

1213 року Володислав Кормильчич проголосив себе галицьким князем. Мстислав, з допомогою руських князів і краківського Лешека I Білого повернувся на Галичину. Над річкою Бібрця дружина Володислава Кормильчича була розбита, але облога Галича русько-польським військом не вдалася, і вони повернулися з нічим. Після укладення в 1214 році у Спиші угоди між угорським королем Андрієм II та краківським князем Лешком Білим про поділ Галицько-Волинських земель між Угорщиною і Польщею угорські війська окупували Галичину. Володислава Кормильчича було позбавлено влади і вивезено в Угорщину, де він помер.

Мав братів Яволода та Ярополка[1].

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Попередник
Мстислав Німий
Alex K Halych 2.svg Князь галицький
1213-1214
Alex K Halych 2.svg Наступник
Коломан Галицький