Волоколамська (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

55°50′09″ пн. ш. 37°22′53″ сх. д. / 55.8359944° пн. ш. 37.3814222° сх. д. / 55.8359944; 37.3814222

Волоколамська
Арбатсько-Покровська лінія

Volokolamskaya station (Moscow Metro).jpg
Загальні дані
Тип колонна трипрогінна мілкого закладення
Глибина закладення 14,2 м
Кількість платформ 1
Тип платформ(и) Острівна
Форма платформ(и) Пряма
Довжина платформ(и) 162 м
Ширина платформ(и) 12 м
Дата відкриття 26 грудня 2009 року
Архітектор(и) А. Ю. Орлов (рос.), О. В. Некрасов, В. О. Сичова, Д. С. Рзянін, А. И. Бурлаков (рос.)
Інженер(и)-конструктор(и) Л.А. Лысенкова (рос.), Р.Є. Жеребцов, Н.С. Авдєєва, В.А. Шмерлинг (рос.)
Станція споруджена «Мосметробуд» (БМУ-2)
Виходи до Новотушинський проїзд , Царьков провулок
Час відкриття 5:35
Час закриття 1:00
Арбатсько-Покровська лінія
Щолківська
Першотравнева
Ізмайлівська
Першотравнева
ТЧ-3 «Ізмайлово»
Партизанська
Семенівська
Електрозаводська
Бауманська
Курська 
СЗГ до ЗЛ
Хмельницька
     
Площа Революції
СЗГ до ФЛ
Арбатська
Смоленська
Київська
Парк Перемоги
Слов'янський бульвар
Кунцевська
СЗГ до ФЛ
Молодіжна
Крилатське
Притунельний об'єкт «Станція Д»
Троїце-Ликово
Строгіно
М'якініно
Митінський метроміст через р. Москву
Волоколамська
Митіно
П'ятницьке шосе
ТЧ-16 «Митіно»
Рождествено

«Волоколамська» — станція Арбатсько-Покровської лінії Московського метрополітену. Названа по розташованому поруч Волоколамському шосе. Знаходиться між станціями «М'якініно» і «Митіно» за МКАД, поблизу 1-го мікрорайону Митіно та мікрорайону 1-А «Митінський парк».

Історія[ред.ред. код]

Волоколамська була відкрита 26 грудня 2009[1] у складі пускової ділянки «Строгіно»-«Митіно» і стала 179-ю станцією Московського метрополітену.

Будівництво станції розпочато ще в 1990-х роках. Спочатку вона планувалася як пересадна для хордової лінії Митино-Бутово. Передбачалося побудувати відразу два станційних зали, щоб забезпечити кросплатформову пересадку (на кшталт станції «Китай-город»). Потяги Арбатсько-Покровської лінії мали використовувати внутрішні тунелі двостанціонного комплексу. Для хордової лінії призначалися зовнішні колії[2]. Було викопано котлован станції, забетоновано лоток і встановлено фундаменти під колони. Також були побудовані відкритим способом відрізки тунелів на половині перегону в бік «Митіно» і розпочато прокладання закритим способом правого тунелю під Митинською вулицею. До кінця 1990-х будівництво було заморожено і закинуто, консервацію зроблено лише у 2004. Для продовження Митинської вулиці були засипані побудовані відкритим способом відрізки тунелів. Будівництво вже за новим проектом поновилося лише у 2007.

Режим метро на станції діє з 16 грудня 2009 року. Перший потяг з пасажирами — чиновниками, журналістами і співробітниками метро — пройшов 19 грудня. Станція відкрита 26 грудня 2009 року[3]

Вестибулі і пересадки[ред.ред. код]

Станція безпересадочна, має два наземних вестибуля (південний і північний), які розташовані симетрично з обох сторін платформи. Потоки пасажирів на вхід і вихід розділені. Обидва входи на станцію оснащені ескалаторами (по три стрічки з кожного боку). В одному з вестибулів є ліфт для доступу на платформу маломобільних пасажирів.

Технічні характеристики[ред.ред. код]

Конструкція станції — колонна трипрогінна мілкого закладення (глибина закладення — 14,2 м) в монолітному виконанні. Уздовж платформи з кроком 9 м встановлені колони з монолітного залізобетону перетином 600×1200 мм, на які спираються монолітні склепінні перекриття висотою 8,1 м. Довжина платформи — 163 м.

«Волоколамська» зводилася за індивідуальним проектом. У зв'язку зі значною для станції такого типу глибиною закладення в переробленому проекті було запропоновано знизити навантаження на конструкцію за рахунок збільшення висоти перекриттів і зменшення товщини грунту зворотної засипки. Використання конструкцій з монолітного залізобетону, що мають високу несучу здатність, дозволило звільнити внутрішній простір станційного залу за рахунок збільшення кроку колон з 6 до 9 метрів. Це одне з принципових відмінностей конструктивного рішення «Волоколамської» від станцій мілкого закладення Московського метрополітену, які будувалися в радянський час[4].

Архітектура та оздоблення[ред.ред. код]

«Волоколамская» стала однією з найкрасивіших станцій московського метрополітену пострадянського періоду. Проект, розроблений колективом архітекторів ВАТ «Метрогіпротрас», став переможцем конкурсу Союзу московських архітекторів «Золотий перетин 2011»[5]. Високі склепіння (8,1 м) з аркадами утворюють розвинену по вертикалі неоготичну тринавну композицію. Збільшений крок колон і велика висота склепіння в поєднанні з арочною триневною конструкцією надають образу станції відчуття простору і відкритості. Образно-художнє вирішення враховує розташування станції в природоохоронній зоні. Колони, оздоблено темним мармуром і гранітом, нагадують стовбури дерев. У центральному прогоні над колонами на склепіннях розташовані чотири симетричні світлові ніші-кесони у формі листя дерев. У бічних нефах світлові ніші мають форму еліпса. Світильники, розміщені в нішах, створюють рівне природне світло. Горизонтальна текстура світло-сірого мармуру на колійних стінах співвідноситься з напрямком руху потягів і задає розвиток архітектурної композиції станції по горизонталі. Підлога платформ оздоблено світло-сірим гранітом. Оздоблення стін станції виконано з мармуру «Santa Sofia» за технологією «навісний вентильований фасад». Колони оздоблено мармуром «Grigio Carnico».

Вестибулі станції виконано у формі паркових павільйонів трикутної в плані форми з дугоподібними входами, зверненими до житлового району. Фасади і стіни оздоблені полірованим світло-коричневим гранітом. Світильники з люмінесцентними лампами вбудовані в алюмінієву підвісну стелю.

Ресурси Інтернету[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]