Ворд Каннінгем

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ворд Каннінгем

Го́вард Джі. Ка́ннінгем, відомий як Ворд Каннінгем[1], також Вард Каннінгем[2] (англ. Howard G. "Ward" Cunningham) (народився 26 травня 1949(19490526), Мічиган-Сіті, Індіана) — американський програміст, найбільше відомий як винахідник першої вікі, яка також називається WikiWikiWeb, і один з перших в галузі Шаблонів проектування програмного забезпечення (англ. software Design Patterns) та Екстремальному Програмуванні. Він розпочав програмування WikiWikiWeb в 1994 і встановив її на веб-сайт його програмової консультації Cunningham & Cunningham 25 березня 1995 року, як додаток до Портландського Репозитарію Шаблонів (Portland Pattern Repository). Каннінгем відомий серед програмістів на призвісько "Ворд" (Ward), проживає в тому ж самому місті, що і творець Linux Лінус Торвальдс, в Бівертон, що є західною частиною Портланда, штат Орегон.

Особиста історія[ред.ред. код]

Каннінгем отримав освіту бакалавра в міждисциплінній інженерії (електротехніка і комп'ютерні науки) і наукову ступінь магістра комп'ютерних наук в Purdue University. Він є засновником компанії Cunningham & Cunningham, Inc. Він також працював як Director of R&D в Wyatt Software і головним інженером комп'ютерної пошукової лабораторії Tektronix. Він засновник Hillside Group і служить як програмний головуючий Pattern Languages Програмових конференцій, які Гілсайд груп спонсорує. 3 грудня 2003 до жовтня 2005 він працював у корпорації Майкрософт y групі "patterns & practices". 3 жовтня 2005 він є директором Committer Community Development в Eclipse Foundation.

Ідеї і винаходи[ред.ред. код]

Каннінгем добре знаний за деякими широко поширеними ідеями, які він вигадав і розробив. Серед них найвідомішими є вікі (згодом названа WikiWikiWeb) та численні ідеї в галузі шаблонів проектування програмного забезпечення. Він також вніс значний вклад в методологію Екстремального Програмування, або "XP".

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]