Вормський райхстаґ

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вормський райхстаґ (нім. Reichstag zu Worms) — засідання райхстаґу, зібране імператором Карлом V у 1521 році в місті Вормс. У ньому взяли участь рада курфюрстів, рада імперіальних князів і рада міст. Райхстаґ був відкритий 27 січня і тривав до 26 травня 1521 року[1].

Вормський райхстаґ відомий Вормським едиктом, хоча це була тільки одна з тем порядку денного.

Через загрозу турків перед імперією стояв ряд важливих завдань. Було створено Імперський уряд під керівництвом брата імператора, Фердинанда I, який заміщав його під час відсутності. Одночасно Карл і Фердинанд домовилися про поділ Габсбурзької імперії в королівство Іспанія і австрійську державу (Вормський договір від 28 квітня року 1521).

Карл отримав Іспанію, Фердинанд - Австрію (спочатку Герцогство Австрії та Внутрішню Австрію, у Брюссельському договорі 1522 і Тіроль, Вюртемберг і Передню Австрію)[2].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Margit Rinker-Olbrisch. Daten zur Geschichte der Stadt Worms.//Stadtarchiv Worms, 2018 (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 2 січня 2013. Процитовано 3 травня 2022.
  2. Войтович Л.В. Священна Римська імперія германської нації.//ЕІУ. Архів оригіналу за 29 березня 2022. Процитовано 3 травня 2022.

Посилання

[ред. | ред. код]