Ворожбянський заказник

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ландшафтний заказник «Ворожбянский» — об'єкт природно-заповідного фонду, що був оголошений рішенням Сумського Облвиконкому № 662 25.12.1979 року на землях Лебединського лісгоспзагу (на річці Псел). Адміністративне розташування — Сумський район, Сумська область.

Характеристика[ред. | ред. код]

Від початку заснування площа — 1200 га. Проте рішенням облради від 18.12. 2008 р. змінена спеціалізація із гідрологічного на ландшафтний та площа збільшена до 2948,1 га.

Об'єкт на момент створення був лісовим масивом покритим рослинністю. Тут водяться такі цінні види тварин: бобри, видри, лисиці, ондатри, качки і інші.

Вся інформація про створення об'єкту взята із текстів зазначених у статті рішень обласної ради, що надані Державним управлянням екології та природних ресурсів Сумської області Всеукраїнській громадській організації «Національний екологічний центр України» .[1].

Скасування[ред. | ред. код]

Станом на 1.01.2016 року об'єкт не міститься в офіційних переліках територій та об'єктів природно- заповідного фонду, оприлюднених на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних http://data.gov.ua/. Проте ні в Міністерстві екології та природних ресурсів України, ні у Департаменті екології та природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації відсутня інформація про те, коли і яким саме рішенням було скасовано даний об'єкт природно-заповідного фонду. Таким чином, причина та дата скасування на сьогодні не відома.

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Відповідно до листа Міністерства екології та природних ресурсів України № 9-04/18-16 від 11.01.2016 року «Щодо надання роз'яснення», з якого слідує, що вся інформація про установи природно-заповідного фонду є відкритою