Ворона антильська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ворона антильська

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Воронові (Corvidae)
Рід: Крук (Corvus)
Вид: Ворона антильська
Corvus leucognaphalus
(Daudin, 1800)

Посилання
Вікісховище: Corvus leucognaphalus
Віківиди: Corvus leucognaphalus
EOL: 45510012
ITIS: 179745
МСОП: 22706013
NCBI: 1196296
Fossilworks: 372365

Ворона антильська[1] (Corvus leucognaphalus) — вид горобцеподібних птахів роду Крук (Corvus) родини Воронових (Corvidae).

Опис[ред. | ред. код]

Найбільша, і в даний час рідкісна з Вест-Індійських воронових. Має чорний з довгим, важким, що трохи вигинається вниз дзьобом, характерними червонувато-коричневими (або іноді жовтими) очима і має червонуватий або блакитний блиск в оперенні. Коло основи шиї пір'я біле, хоча білий колір не завжди може бути видний, коли пір'я лежить. Дзьоб, ноги і ступні чорні. Щетинкоподібне пір'я не повністю покриває ніздрі і є клапті темно-сірої голої шкіри позаду очей і на основі дзьоба. Довжина: 42—46 см.

Біологія[ред. | ред. код]

Зазвичай зустрічається парами або невеликими групами, або у великих групах на місцях відпочинку. Живиться переважно під пологом лісу, і має різноманітний раціон, який може включати фрукти, насіння, комах та інших дрібних тварин, таких як жаби або птахи. Зазвичай летить високо над лісом, а також ширяє і ковзає. розмножується в період з кінця січня по травень, будуючи великі, громіздкі гнізда високо на великому дереві або пальмі. Яйця інкубують протягом 18—22 днів, а молодь оперяються у віці близько 35—44 днів.

Поширення та місця існування[ред. | ред. код]

Країни проживання: Домініканська Республіка; Гаїті. Цей вид різко скоротив чисельність з початку 1980-х років. Населення і діапазон проживання тепер невеликі, роздроблені і продовжують скорочуватись. Мешкає в низовинних і гірських лісистих районах, де, ймовірно, полюбляє старий, зрілий ліс. Нетерпимий до деградованих середовищ існування або районів, що відкриваються вирубки лісу. Поживою в основному є фрукти і насіння, а також хребетні і великі комахи. Гніздиться високо на великих деревах чи пальмах між кінцем лютого і травнем.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Зустрічається в національному парку Los Haitises, Jaragua, Sierra de Baoruco National Parks у Домініканській Республіці.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання[ред. | ред. код]