Ворона великодзьоба

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ворона великодзьоба

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Воронові (Corvidae)
Рід: Крук (Corvus)
Вид: Ворона великодзьоба
Corvus macrorhynchos
(Wagler, 1827)

Посилання
Вікісховище: Corvus macrorhynchos
Віківиди: Corvus macrorhynchos
ITIS: 559503
МСОП: 103727590
NCBI: 36249
Fossilworks: 370611
яйце Corvus macrorhynchos - Тулузький музей

Ворона великодзьоба[2] (Corvus macrorhynchos) — вид горобцеподібних птахів роду Крук (Corvus) родини Воронових (Corvidae).

Видовий епітет з грецької перекладається як «великий дзьоб».

Опис[ред. | ред. код]

Довжина: 46-59 см і пропорції тіла однакові в різних регіонах. Дзьоб відносно відносно довгий і товстий. Крила, хвіст, обличчя і горло глянсово-чорні, оперення інших частин тіла темно-сірувате.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Надзвичайно універсальний у живленні, здобуває їжу на землі або на деревах. Всеїдний птах. Це також один з найбільш стійких видів і досить сміливий, особливо в міських районах. На Шрі-Ланці цей вид може бути основним хижаком місцевих дрібних тварин; джунглева ворона має великий досвід у ловлі ящірок, потребуючи тільки 45 хвилин, щоб знайти, зловити і спожити ящірку.

Гніздо будується з гілок, як правило, високо на дереві з перевагою для високих хвойних, як то ялина або сосна. Відкадає зазвичай 3-5 яєць, висиджуює їх протягом 17-19 днів. Пташенята оперяються зазвичай приблизно на 35-й день. В Індії, різні раси джунглевої ворони гніздяться з березня по травень, але на рівнинах деякі з них починають навіть в середині грудня. Гніздо вистелена корінням трави, вовною, ганчірками, рослинними волокнами та іншими подібними матеріалами. Деякі гнізда були знайдені, побудовані частково або винятково з дроту.

Ареал та середовище існування[ред. | ред. код]

Країни поширення: Афганістан, Бутан, Камбоджа, Китай, Індія, Індонезія, Японія, Корейська Народно-Демократична Республіка, Республіка Корея, Лаос, Малайзія, М'янма, Непал, Пакистан, Філіппіни, Російська Федерація, Сінгапур, Тайвань, Таїланд, Східний Тимор, В'єтнам.

Зустрічається в лісах, парках і садах, сільгоспрегіонах, принаймні, з деякими деревами, але птах живе на більш відкритих територіях на півдні ареалу, де не конкурує з круком і чорною вороною (як це є на півночі).

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2012). Corvus macrorhynchos: інформація на сайті МСОП (версія 2013.2) (англ.) 26 листопада 2013
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання[ред. | ред. код]