Вріл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Файл:Стяг Вріл
Стяг Вріл

Вріл[ред. | ред. код]

Товариство Вріл (нім. Vril-Gesellschaft) — в езотерико-історичному окультизмі Третього Рейху уфологічне таємне товариство медіумів. Ряд дослідників Третього рейху вважають цю напівміфічну організацію внутрішнім колом товариства Туле.

Історія[ред. | ред. код]

У 1919 році Німеччина зазнала великої поразки у Першій світовій війні і була принижена установленою Версальською системою. Став необхідним духовний підйом нації, вже тоді у колі німецької інтелігенції почали зароджуватися думки про реванш. Для цього створювалося «Товариство Туле», діяльність якого спочатку була більше політичною, ніж езотеричною. Ще через рік було створено товариство «Ложі Світу», яке потім перейменувалося у «Всенімецьке товариство з вивчення метафізики», або ж «Суспільство Вріл». Основною метою діяльності організації було проведення досліджень походження арійської раси і вивчення способу, за допомогою якого магічні здібності цієї «благородної раси панів» можуть бути відроджені. Після створення організації Ананербе, товариство Вріл було розформовано і увійшло до підрозділів Ананербе.

Дискольоти Вріл[ред. | ред. код]

Міфічні дископодібні літальні апарати Третього рейху — Vril , Haunebu , RFZ (Rundflugzeug) , Andromeda — теж пов'язують з діяльністю цього товариства. Поширені фото жінок-медіумів товариства Вріл на тлі дископодібних НЛО. Головних медіумів товариства Vril звали Марія Оршіч (Maria Oršic) і Сігрун (Sigrun). Використовуючи свої телепатичні здібності жінки Вріл могли налагоджувати ченнелінг з інопланетною цивілізацією з околиць зірки Альдебаран. Сігрун перекладала послання з «мови інопланетян», яка як заявлялося була шумерською. «Інопланетяни панівної позаземної раси» передавали їм схеми НЛО, які потім допрацьовували аероконструктори Третього Рейху. Ці дискольоти працювали на містичній силі Вріл (співзвучною з назвою цього товариства), і мали такі ж назви з порядковим номерами моделей. Останнє НЛО «Андромеда» розроблялося як літаючий авіаносець. За задумом Вріл воно призначалося для міжпланетних польотів.

Символіка товариства Вріл[ред. | ред. код]

«Всенімецьке суспільство метафізики» — «товариство Вріл» використовувало як свою символіки шумеро-тамплієрську емблему «Saetta Ilua» (італ. Saetta — «блискавка» і бог Мулу). На прапорі Вріл зображена блискавка Мулу білого кольору на чорно-фіолетовому фоні. Чорний колір символізує минуле «темне» століття (XIX), з його забобонами; фіолетовий — світло Нового Століття (ХХ). Блискавка висвітлює шлях з мороку, до Століття нових Знань, своїм корінням вона сягає шумерських часів. Згідно з ранньо-шумерською міфологією Мулу був першобогом, творцем, що прийшов від зірок, і створив людей на землі. Вся міфологія і релігія шумерів мала «космічну» спрямованість, але надалі її первісне значення спотворилося й забулося. Поряд із офіційною символікою, товариство Вріл використовувало для свого позначення також символ Чорного Сонця.