Всесвітня виставка (1893)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Рухомий «тротуар»
Копія дакара вікінгів, на якому на виставку прибули норвежці
Court of Honor and Grand Basin.jpg
Оглядове коло Ferris Wheel інженера Джорджа Ферріса

Всесвітня виставка 1893 року проходила з 1 травня по 1 листопада в Чикаго (Іллінойс, США) і стала однією з наймасштабніших в історії. Будучи присвячена 400-річчю відкриття Америки, вона була названа «Колумбівською» (англ. World's Columbian Exposition)[1].

В архітектурному відношенні виставка стала тріумфом принципів стилю боз-ар відносно до американського містобудування. Виставкове містечко проектували провідні архітектори того часу — Деніел Хадсон і Фредерік Олмстед. Підготовка до виставки проходила одночасно з відновленням міста після великої пожежі 1871[1].

На території в 600 акрів були представлені 200 споруд, канали і лагуни, люди і культури з усього світу. Критий навісом конвеєр довжиною 730 метрів з встановленими на ньому лавками являв собою рухомий тротуар. Відвідувачі виставки, прибувши по озеру на катерах, переходили з причалу на конвеєр і зі швидкістю пішохода їхали до входу на виставку[2]...

Щоб забезпечити безпеку і безперебійну доставку гостей, влада Чикаго першими в світі побудувала колію на високих опорах (теперішня лінія "L" — Loop). На виставці вперше в світі були представлені оглядове колесо — Ferris Wheel інженера Джорджа Ферріса[1] та люмінесцентне світіння інженера Томаса Едісона. На честь виставки на прапорі Чикаго розміщено одну з чотирьох зірок[3].

За 6 місяців виставку відвідали 27 млн ​​осіб, а найбільш вдалого дня виставку одночасно відвідували 47 тисяч осіб. Це була серйозна заявка Чикаго на звання лідера серед міст США, а самої Америки — на світове лідерство.

На основі експонатів виставки в 1895 році був створений Філадельфійський торговий музей — найбільший у світі.

Посилання[ред.ред. код]

  1. а б в Bird's-Eye View of the World's Columbian Exposition, Chicago, 1893. World Digital Library. 1893. Архів оригіналу за 2013-08-25. Процитовано 2013-07-19. 
  2. «Предвидения» Герберта Уэллса // Юрий Фролов «Наука и жизнь» №10, 2008 (рос.)
  3. Українське Чикаго // Прапор Чикаго