Всесвітня олімпіада роботів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Всесвітня олімпіада роботів (англ. World Robot Olympiad, WRO), Міжнародні змагання роботів (МЗР) — це змагання для школярів віком від 10 до 21 років. Перший фестиваль відбувся в 2004 році в Сінгапурі, зараз у ньому беруть участь більше 1500 талановитих дітей із 54 країн.

Олімпіада являє собою змагання LEGO-роботів в трьох різних категоріях: основній, творчій и футбол роботів. Для основної категорії задача полягає в зборці і програмуванні робота, який повинен виконати певне завдання; розміри робота стандартно обмежені: 25x25x25 см. Учасники творчої категорії підготовлюють проект на задану тему. Завдання для основної та творчої категорій щороку різні, і як правило щорічно ускладнюються. Для участі у футболі роботів команда повинна подготувати двох автономно працюючих роботів: нападаючого і воротаря, які будуть змагатись із роботами суперника на спеціальному полі, використовуючи спеціальний м'яч з інфрачервоним випромінюванням.

Основна і творча категорії, у свою чергу, діляться по віку на молодшу, середню і старшу категорії.

Місця проведення[ред. | ред. код]

WRO 2016[ред. | ред. код]

Україну представляли переможці Всеукраїнського фестивалю робототехніки Robotica в 2016 році сім команд у двох категоріях: регулярній (Regular) — 6 команд, студентській (Advanced) — 1 команда. Більшість учасників була з Києва, трохи менше — з Дніпропетровська, Вінницю представляли двоє — десятикласниця Вікторія Харченко та тренер Юрій Косаківський. Три команди зі збірної України пройшли до півфіналу і одна (з молодшої категорії) до фіналу.

Посилання[ред. | ред. код]