Всесвітнє товариство захисту тварин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Всесвітнє товариство захисту тварин
Тип Неприбуткова недержавна організація
Заснування 1981
Штаб-квартира (головний офіс) Велика Британія 222 Ґрейс Інн Роуд, Лондон (WSPA International)
Origins WFPA and ISPA
Staff Ганджа Маідж-Веґен, Президент
Майк Бекер, Виконавчий директор
Територія діяльності Світ
Focus Добробут тварин
Веб-сайт www.wspa-international.org

Всесвітнє товариство захисту тварин (ВТЗТ) (англ. World Society for the Protection of Animals (WSPA)) — міжнародна некомерційна зоозахисна організація, що діє більш ніж у 150 країнах світу й об'єднує понад 900 організацій.

У ВТЗТ 13 офісів, розташованих в Австралії, Бразилії, Канаді, Колумбії, Коста-Риці, Данії, Німеччині, Нідерландах, Новій Зеландії, Танзанії, Таїланді, США та Великій Британії, головний офіс ВТЗТ — у Лондоні.

Історія створення[ред.ред. код]

Всесвітнє товариство захисту тварин було створено в 1981 році шляхом злиття двох товариств захисту тварин -. Заснованої в 1953 році Всесвітньої федерації захисту тварин (ВФЗТ) і створеного в 1959 Міжнародного товариства захисту тварин (МТЗТ).

Політика[ред.ред. код]

Своєю метою ВТЗТ вважає світ, в якому благополуччя тварин - цінно, а з жорстоким поводженням - покінчено, місія ВТЗТ -. Створення глобального руху на захист тварин.

Кампанії[ред.ред. код]

ВТЗТ бореться проти жорстокого поводження з тваринами в цілому, проводить окремі кампанії проти конкретних видів жорстокого і негуманного поводження, таких як корида, цькування ведмедя, китобійна промисловість, утримання дельфінів у неволі, інтенсивне тваринництво.

ВТЗТ відоме за кампаніями по захисту ведмедів, одна з них — Libearty, розпочата в 1992 році. У даний час ВТЗТ бореться за припинення сільськогосподарського розведення ведмедів, цькування ведмедя, а також експлуатації ведмедів-«танцюристів». Крім того, ВТЗТ фінансує і консультує організації, що входять у суспільство, та займаються реабілітацією ведмежат-сиріт і ведмежими заповідниками. Можна сказати, що значною мірою завдяки кампанії ВТЗТ проти цькування ведмедів, цей кривавий спорт був зупинений в Пакистані.

Крім цього, ВТЗТ також консультує уряди і вимагає прийняття законодавства, яке дозволило б поліпшити становище тварин. Її міжнародна кампанія за Всесвітню декларацію благополуччя тварин з метою підписання її в ООН спрямована на затвердження ряду принципів, які забезпечують повагу до тварин та їх захист.

Також ВТЗТ розробляє освітні програми, присвячені роботі та догляду за тваринами, у тому числі програми для ветеринарів, власників тварин.

Посилання[ред.ред. код]

Сайт про екологічні організації