Всесвітній день біженців

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Всесвіт́ній де́нь бі́женців (англ. World Refugee Day) — Всесвітній День на присвяту африканським біженцям, котрий відзначається в кількох країнах 20 червня.

Історія[ред. | ред. код]

У 2001 році Генеральна Асамблея ООН одноголосно прийняла спеціальну резолюцію — вираз солідарності з Африкою, в якій знаходиться велика кількість біженців, і яка традиційно проявляє до них свою великодушність. Згідно з даною резолюцією Генеральна Асамблея в 2001 році відзначала п'ятдесяту річницю Конвенції про статус біженців 1951 року. Тоді ж Організація африканської єдності (ОАЄ) погодилася з тим, щоб Всесвітній день біженців відзначався одночасно з Днем африканських біженців — 20 червня.

Сучасність[ред. | ред. код]

В даний час на планеті налічується близько 20 мільйонів біженців і 25 мільйонів внутрішньо переміщених осіб. Основна частина біженців знаходиться в Африці, в зоні афганського конфлікту, на Балканах. Все це робить проблему біженців однією з найгостріших в сучасному світі.

Міжнародне співтовариство консолідує свої зусилля по полегшення важкої долі цих людей. Створене в 1950 році Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) в наш час[коли?] є центральним міжнародним агентством, докладають зусиль для вирішення цього завдання.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]