Всесвітній день біженців

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Всесвітній день біженців
Всесвітній день біженців
Всесвітній день біженців
Логотип
Офіційна назваангл. World Refugee Day
Засновано4 грудня 2000[1]
Типміжнародний, культурний
Значення
  • День інформування біженців
  • День боротьби з дискримінацією
Дата20 червня
Святкуваннящороку
Пов'язаний зтижнем біженців[en]
CMNS: Всесвітній день біженців у Вікісховищі

Всесвіт́ній де́нь бі́женців (англ. World Refugee Day) — міжнародний день, який щорічно 20 червня організовує Організація Об'єднаних Націй. Він призначений для інформування та вшанування біженців з усього світу. Цей день вперше був встановлений 20 червня 2001 року[2] на знак визнання 50-ї річниці Конвенції про статус біженців 1951 року.

Історія

[ред. | ред. код]

У 2001 році Генеральна Асамблея ООН одноголосно прийняла спеціальну резолюцію — вираз солідарності з Африкою, в якій знаходиться велика кількість біженців, і яка традиційно проявляє до них свою великодушність. Згідно з даною резолюцією Генеральна Асамблея в 2001 році відзначала п'ятдесяту річницю Конвенції про статус біженців 1951 року. Тоді ж Організація Африканської Єдності (ОАЄ) погодилася з тим, щоб Всесвітній день біженців відзначався одночасно з Днем африканських біженців — 20 червня.

Сучасність

[ред. | ред. код]

На планеті налічується близько 20 мільйонів біженців і 25 мільйонів внутрішньо переміщених осіб. Основна частина біженців знаходиться в Африці, в зоні афганського конфлікту, на Балканах. Все це робить проблему біженців однією з найгостріших в сучасному світі.

Міжнародне співтовариство консолідує свої зусилля по полегшення важкої долі цих людей. Створене в 1950 році Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) є центральним міжнародним агентством, що докладає зусиль для вирішення цього завдання.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б https://daccess-ods.un.org/access.nsf/Get?OpenAgent&DS=A/RES/55/76&Lang=S
  2. World Refugee Day 2020 – Every Action Counts. World Refugee Day (англ.). Процитовано 25 травня 2023.

Посилання

[ред. | ред. код]