Всесвітній день дитини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Всесвітній день дитини
Всесвітній день дитини
Всесвітній день дитини
Офіційна назва англ. Universal Children's Day
Засновано 14 грудня 1954
Початок 1956
Дата 20 листопада
Марка Білорусі 1997

Всесвітній день дитини (На офіційних мовах ООН (англ. Universal Children's Day; фр. Journée mondiale de l'enfance; ісп. Día Universal del Niño; рос. Всемирный день ребенка) – Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією 836 (IX) Генеральної Асамблеї ООН 14 грудня 1954 року, який відзначається щорічно 20 листопада.[1]

Всесвітній день дитини відзначається 20 листопада як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Саме у цей день – 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини. З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.

Метою проведення цього дня є захист прав дітей та розвитку середовища, дружнього по відношенню до дітей у всьому світі, шляхом діалогу і активних дій, благополуччя дітей у всьому світі, укріплення та розширення діяльності ООН в інтересах дітей, підтримки діяльності Дитячого фонду ООН.
У 1954 році Генеральна Асамблея рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, дня, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Генеральна Асамблея запропонувала урядам країн святкувати цей День в будь-який з днів року, який буде визнано доцільним.

Основні документи ООН з питань захисту прав дітей

[ред. | ред. код]

Доповіді Генерального секретаря з проблем дітей

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Резолюция, принятая Генеральной Ассамблеей 14 декабря 1954 года 836 (IX) «Всемирный день ребенка» (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 6 березня 2021. Процитовано 30 жовтня 2017.

Джерела

[ред. | ред. код]