Всесвітній день донора крові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Всесвітній день донора крові — міжнародний день, який щорічно відзначається 14 червня.
П'ятдесят восьма сесія Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я, відзначаючи позитивний ефект проведення у 2004 році в цілях сприяння добровільному і безкоштовному донорству крові, прийняла 23 травня 2005 р. резолюцію про заснування Всесвітнього дня донора крові.[1]
У цей день в 1868 році народився Карл Ландштейнер, австрійський лікар, імунолог, який отримав в 1930 році Нобелівську премію за відкриття груп крові людини.

Донор може подарувати ще один день народження, ще одну ніч під зірками, ще одне побачення, ще одну хвилину сміху, ще одну розмову з близькою людиною, ще один шанс …

Мета проведення Всесвітнього дня донора крові[ред. | ред. код]

  1. забезпечити платформу для вшанування людей, що добровільно здають кров з альтруїстичних спонукань без будь-якої грошової винагороди та для вираження подяки таким людям.
  2. Просувати та підтримувати створення ефективних національних програм донорства крові та ліквідацію залежності від сімейного та платного донорства крові.
  3. Сприяти поширенню підходу «Клуб 25» для стимулювання прихильності ідеї регулярного та добровільного донорства крові серед молодих людей з груп низького ризику передачі інфекції з кров'ю.
  4. Просувати та підтримувати національні заходи для вшанування та стимулювання добровільного безоплатного донорства крові шляхом:
  • заохочення існуючих добровільних донорів з груп низького ризику до регулярної здачі крові;
  • заохочення нових людей до здачі крові на добровільній безоплатній основі;
  • стимулювання людей до безпечного способу життя для захисту свого власного здоров'я, а також для здачі безпечної крові.

5. Розширювати обізнаність громадськості щодо необхідності регулярного донорства крові протягом усього року з тим, щоб підтримувати достатні запаси крові для всіх пацієнтів, які потребують переливання.[1] [Архівовано 25 жовтня 2017 у Wayback Machine.]

Теми Всесвітнього дня донора крові[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Резолюция Всемирной ассамблеи здравоохранения 23 мая 2005 г. WHA58.13 «Безопасность крови: предложение об учреждении Всемирного дня донора крови»
  2. Объявление о проведении Всемирного дня донора крови 2021 г.. www.who.int (рос.). Архів оригіналу за 14 червня 2021. Процитовано 10 червня 2021. 
  3. WORLD BLOOD DONOR DAY 2020: Give blood and make the world a healthier place. TIF (en-GB). Архів оригіналу за 10 червня 2021. Процитовано 10 червня 2021. 

Посилання[ред. | ред. код]