Всесвітній день нирки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Всесвітній день нирки відзначають у світі щорічно кожен другий четвер березня.[1] Цей день проводиться з 2006 року за Глобальною ініціативою World Kidney Day з метою привернути увагу до проблем пацієнтів із хронічними захворюваннями нирок та підвищення їх життя, а також необхідності покращення ранньої діагностики та профілактичної роботи з профілактики захворювань ниркових хвороб. Україна вперше приєдналась до відзначення Всесвітнього дня нирки в 2008 році.

2021 року Всесвітній день нирки[2] припадає на 11 березня. Тема 2021 року - «Здоров'я нирок для всіх і всюди: гарне життя з захворюванням нирок».

Кампанія направлена ​​на:

  • підвищення обізнаності суспільства про ефективне лікування симптомів для поліпшення якості життя пацієнтів з патологією сечовидільної системи;
  • розширення прав і можливостей таких людей, з кінцевою метою — заохочення пацієнтів з хворобами нирок до участі у громадському житті.

Хоча ефективні заходи щодо запобігання і прогресування нефрологічної патології вкрай важливі, пацієнти з захворюванням нирок, зокрема, ті, хто залежить від діалізу і трансплантації, їхні родини, також повинні відчувати підтримку, особливо протягом пандемій та інших складних часів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Сьогодні Всесвітній день нирки. UKRHEALTH.NET - Національний портал про здоров'я (укр.). 14 березня 2013. Архів оригіналу за 28 жовтня 2020. Процитовано 16 березня 2021. 
  2. Register for World Kidney Day Webinar ~ March 11, 2021. American Nephrology Nurses Association (англ.). 8 березня 2021. Архів оригіналу за 25 лютого 2021. Процитовано 9 березня 2021.