Перейти до вмісту

Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності
Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності
Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності
Постер свята
Офіційна назваангл. World Creativity and Innovation Day
Засновано21 квітня 2017
Початок2002
Дата21 квітня

Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності (World Creativity and Innovation Day) — міжнародний день ООН, відзначається 21 квітня. Започаткували свято у 2002 році, а Організація Об’єднаних Націй проголосила його міжнародним днем у 2017 році[2]. Святкові заходи спрямовані на підвищення рівня інформованості суспільства про творчість та інноваційну діяльність.

Резолюція Генеральної асамблеї ООН

[ред. | ред. код]

Резолюція №A / RES / 71/284 від 27 квітня 2017 року Генеральної асамблеї ООН пропонує всім державам членам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй та іншии міжнародним і регіональним організаціям, а також громадянському суспільству (як неурядовим організаціям, так і окремим осібам) відзначати цей день з метою підвищення рівня інформованості про роль творчості та інноваційної діяльності у вирішенні проблем, у економічному та соціальному розвитку[3].

Історія започаткування

[ред. | ред. код]

Автором ідеї святкування Всесвітнього дня творчості та інноваційної діяльності стала фахівчиня з творчості Марсі Сігал. Вона деякий час навчалася і працювала у Міжнародному центрі досліджень творчості (ICSC) при коледжі Нью-Йоркського університету штату Буффало (США). Кожного червня з 1977 по 2007 роки дослідниця працювала волонтером (обіймала різноманітні керівні посади) у CPSI. Отриманий досвід пыдтримував її бажання звільнити мислення людей. Марсі переконувала співробітників використовувати різноманітні нестандартні підходи до вирішення проблем.

У 1980 – 2010 рр. Марсі працювала старшим викладачем в Інституті розв’язання творчих проблем, була членом правління Американської асоціації творчості, а також очолювала Асоціацію психологів Онтаріо. Одного разу вона прочитала газетний заголовок «Канада у кризі творчості» і вирішила, що настав час змін. Разом із своїми коллегами науковиця15-21 квітня 2001 року провела тиждень творчості та інновацій, щоб спонукати людей з допомогою творчості та інновацій змінити світ накраще, а вже

21 квітня 2002 року Міжнародний день творчості відзначали в Канаді, США, Нідерландах, Бразилії, та Таїланді. У наступні роки до святкування поєдналися Франція, Великобританія, Італія, Греція, Словенія, Австралія, Аргентина, Індія, Єгипет, Перу, Чилі, Малайзія, Сальвадор, Марокко, ОАЕ, Еквадор, Колумбія та інші країни[4].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. https://insiderlatam.com/dia-mundial-de-la-creatividad-y-la-innovacion-por-que-se-celebra/
  2. Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності. Процитовано 9 лютого 2023 року.
  3. Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності. Процитовано 9 ютого 2023 року.
  4. Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності. Процитовано 9 лютого 2023 року.