Всесвіт Marvel

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Всесвіт Marvel (англ. Marvel Universe) — це вигаданий всесвіт, у якому відбуваються події та сюжети більшості американських коміксів та деяких інших засобів масової медіа, опублікованих Marvel Entertainment. Команди супергероїв, такі як: Месники, Люди Ікс, Фантастична четвірка, Вартові галактики, Захисники, Нелюди; та інші супергерої Marvel, які живуть у цьому всесвіті: Людина-павук, Капітан Америка, Залізна людина, Тор, Шибайголова, Галк, Росомаха, Каратель, Місячний лицар, Дедпул, Блейд, Примарний вершник, Доктор Стрендж та багато інших.

Всесвіт Marvel також зображується як "мультивсесвіт", який включає у себе тисячі окремих всесвітів, усі з яких є творіннями коміксів Marvel і усі з яких у певному сенсі є "всесвітами Marvel". У цьому контексті "Всесвіт Marvel" прийнято називати основною хронологією коміксів Marvel, яка відома як Земля-616 або в даний час як Earth Prime.

Історія[ред. | ред. код]

Хоча концепція загальної всесвіту не була новою або унікальною для коміксів в 1961 році, письменник/редактор Стен Лі разом з кількома художниками, включаючи Джека Кірбі і Стіва Дітко, створив декілька серій, події яких мали наслідки вже у інших серіях, а пов'язані сюжети мали змогу показати контакт різних персонажів. Головні персонажі з одної серії мали змогу робити камею або другорядну роль у інших. В результаті, багато героїв зібралися у команду, відому як "Месники". Це був не перший раз, коли персонажі Marvel взаємодіяли один з одним — Немор і оригінальний Людина факел були суперниками, коли видавництво Marvel ще мало назву Timely Comics. Всесвіт Marvel також відрізнявся встановленням своїх центральних серій у Нью-Йорку; на відміну від багатьох героїв DC, які живуть у вигаданих містах. Були вжиті заходи, щоб зобразити місто і світ як можна реалістичніше з присутністю надлюдей, які впливають на звичайних громадян різними способами.

Див. також[ред. | ред. код]