Всесвіт Warcraft

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Всесвіт Warcraft — вигаданий всесвіт, спочатку придуманий для комп'ютерних ігор з серії Warcraft. Пізніше він також отримав свій розвиток в настільних іграх, колекційній картковій грі, книгах, коміксах, різній маркетинговій продукції такій як фігурки, футболки, килимки для миші тощо. На щоквартальній основі виходить журнал World of Warcraft: The Magazine. Як і багато інших популярних вигаданих всесвітів, всесвіт Warcraft збагачується за рахунок неофіційної творчості: коміксів, відеороликів, в тому числі, повнометражним фільмом Tales of the Past в трьох частинах, зробленим на рушії World of Warcraft студентом Мартіном Фалком.

Всесвіт зроблений в стилі фентезі. Описує світи (планети) Азерот (батьківщина людей), Дренор (батьківщину орків) і Аргус. Історія всесвіту Warcraft Universe описує в основному протистояння між Альянсом і Ордою і їх боротьбу з Палаючим Легіоном, Батогом, драконом Смертокрилом та іншими силами, що загрожують Азероту.

Ігри всесвіту Warcraft[ред.ред. код]

Warcraft: Orcs and Humans[ред.ред. код]

Warcraft: Orcs & Humans — стратегія в реальному часі, випущена компанією Blizzard Entertainment в 1994 році для MS-DOS, а пізніше для Macintosh. Дія гри відбувається в королівстві Азерот. Події, відтворені в грі, відносяться до Першої Великої війни (або просто Великої війни) у світі Warcraft.

Warcraft II[ред.ред. код]

Warcraft II: Tides of Darkness — стратегія в реальному часі, випущена в грудні 1995 року для MS-DOS (гра також без проблем запускалася під Windows 95). Одним з основних нововведень була помітна SVGA-графіка. Вважається, що під впливом саме цієї гри серії (поряд з Command and Conquer фірми Westwood Studios) виросла популярність жанру RTS. Події в грі відносяться до Другої Великої війни у світі Warcraft.

У травні 1996 року було випущено додаток Warcraft II: Beyond the Dark Portal, що включає в себе дві нові кампанії за Людей і Орків, а також кілька нових унікальних персонажів.

У 1998 році студія GSC Game World випустила мод до Warcraft II — Warcraft 2000: Nuclear Epidemic, що включав нових футуристичних юнітів.

У 1999 році була видана Warcraft II: Battle.net Edition — версія для DirectX, що включала в себе обидві частини, з виправленими помилками та можливістю мультиплеєр-ігри через Battle.Net. Версія Warcraft II виходила також для Sony PlayStation під назвою Warcraft II: The Dark Saga. Версія для PlayStation включала в себе оригінальний Warcraft II плюс доповнення Beyond the Dark Portal, крім того, великий комплект з 375 гральних карт.

Відомо, що російськими фанатами були створені карти в стилі Warcraft II: Tides of Darkness на рушії Warcraft III.

Warcraft Adventures: Lord of the Clans[ред.ред. код]

Пригодницька гра (англ. adventure) у всесвіті Warcraft, відмінена як не відповідна до «високого стандарту якості ігор від Blizzard».

Warcraft III[ред.ред. код]

Warcraft III: Reign of Chaos — стратегія в реальному часі, випущена в липні 2002 під Windows і Macintosh. Вперше в серії в грі використовується тривимірна графіка, хоча й з обмеженими можливостями управління камерою. Одним з основних нововведень стали «герої» — унікальні юніти, які накопичують досвід, отримують нові навички і використовують в бою артефакти.

У липні 2003 року вийшло доповнення The Frozen Throne. Це доповнення можна вважати «відкритою» версією гри, в ній стало доступне створення карт, як схожих на стандартні, так і тих, шо в корені відрізняються від них. У Warcraft III: Reign of Chaos також можливо було змінювати карти, але зі значними обмеженнями (приклад: максимальний рівень героя дорівнював 10).

World of Warcraft[ред.ред. код]

World of Warcraft — масова багатокористувальницька он-лайн RPG, випущена Blizzard Entertainment в листопаді 2004 року для Windows і Macintosh. У 2007 році вийшло перше доповнення до гри — The Burning Crusade, основними нововведеннями якого стали дві нові раси, доступні для гравців, материк Замежжя, доступні гравцям літаючі їздові тварини, збільшений до 70-ти ліміт рівнів і нова професія — ювелірна справа. 13 листопада 2008 вийшло друге доповнення до гри — Wrath of the Lich King. Цього разу в гру додали перший героїчний клас — лицар смерті, новий континент Нордскол, ліміт рівнів був піднятий до 80-ти, з'явилися PvP зони з облоговими знаряддями. 7 грудня 2010 року вийшло третє доповнення до гри — Cataclysm. У ньому змінили первісний вигляд Азерота, додали дві нові ігрові раси — воргени і гобліни, ввели нову допоміжну професію — археологію, а також підняли ліміт рівнів до 85.

Warcraft: Heroes of Azeroth[ред.ред. код]

Warcraft: Heroes of Azeroth — вигадана комп'ютерна гра, анонсована Blizzard Entertainment, видавцем серії «Warcraft», 1 квітня 2007 року. Оголошення і супроводжуюча його сторінка-тизер були розіграшем, затіяним для того, щоб продовжити тему першоквітневих жартів.

Скріншоти й інформація, надані на сторінці-тизері WHoA, походять від Warcraft III, ігри, випущеної кілька років тому. Жарт мав на меті побавитися над багатьма гравцями World of Warcraft, які нічого не знають про стратегічні корені цієї гри. Зображення коробок вигаданої гри відповідає чотирьом варіантам зображення коробок гри Warcraft III: Reign of Chaos, за винятком великих логотипів WHoA, розміщених поверх оригінальних логотипів. Абревіатура гри, «WHoA» — це каламбур, що обіграє абревіатуру «WoW», використовуваної для World of Warcraft: в американському сленгу, слова wow і whoa обидва означають «ого», «нічого собі».

2 квітня 2007 Blizzard на своєму сайті підтвердила, що Warcraft: Heroes of Azeroth була першоквітневим жартом, поряд з Tinfoil Hat і Black Temple Attunement Chart, позначивши це повідомлення іконками Blizzard і відповідним кольором тексту в своїх форумах.

Настільні ігри[ред.ред. код]

Колекційні карткові ігри (Trading Card Games)[ред.ред. код]

World of Warcraft Trading Card Game — колекційна карткова гра, аналог Magic: The Gathering у всесвіті Warcraft. Розробляється компанією Upper Deck Entertainment. Гра заснована на модифікації механіки Vs. System, за правилами якої Upper Deck Entertainment також випускає колекційну карткову гру за всесвітах Marvel Comics, DC Comics і хеллбоя.

Карти гри поділяються на кілька типів: 1. Карта героя, яка представляє гравця і при «смерті» якої гравець вибуває. Кожен герой володіє своїм класом, певними здібностями і зброєю, може закликати певних союзників. 2. Карти зброї, броні і здібностей героїв. 3. Карти зон (location), що виступають як карти ресурсів. 4. Карти союзників — персонажів, які борються на стороні героя. 5. Карти завдань, які є картами ресурсів, але з певним завданням, виконавши яку гравець отримує певну нагороду. 6. Карти видобутку (loot), скретч код на яких дозволяє отримати в комп'ютерній грі World of Warcraft унікальний внутрішньоігрової предмет. Існує можливість гри як «кожен сам за себе», так і «команда на команду».

Випущено кілька стартових колод і відповідних серій бустерів:

 • World of Warcraft TCG: Heroes of Azeroth (випущена 25 жовтня 2006)
 • World of Warcraft TCG: Through the Dark Portal (випущено 11 квітня 2007)
 • World of Warcraft TCG: Fires of Outland (випущений 22 серпня 2007)
 • World of Warcraft TCG: March of the Legion (випущена 21 листопада 2007 [19])
 • World of Warcraft TCG: Servants of the Betrayer (випущена 1 квітня 2008 [20])
 • World of Warcraft TCG: Hunt for Illidan (випущена 1 липня 2008 [21])
 • World of Warcraft TCG: Drums of War (випущена 28 жовтня 2008 [22])
 • World of Warcraft TCG: Blood of Gladiators (випущена 24 березня 2009 [23])
 • World of Warcraft TCG: Fields of Honor (випущена 30 червня 2009 [24])
 • World of Warcraft TCG: Scourgewar (випущена 24 листопада 2009 [25])

За окремими правилами проводяться рейди для декількох гравців:

 • World of Warcraft TCG: Onyxia's Lair (випущено 6 грудня 2006)
 • World of Warcraft TCG: Molten Core (випущено 30 травня 2007)
 • World of Warcraft TCG: Magtheridon's Lair (випущений 9 січня 2008)

Нещодавно з'явилася інформація, згідно з якою Blizzard не буде продовжувати співпрацю з UDE, проте підтримка TCG буде здійснюватися незалежно від цього силами іншого, поки невідомого видавця.

Книги[ред.ред. код]

Художній зміст[ред.ред. код]

Всесвіт Warcraft включає безліч світів, об'єднаних хаотичною воронкою, яка носить назву Вихрова Пустка (англ. Twisting Nether). Перехід між світами можна здійснити за допомогою так званих порталів. Описана історія Всесвіту охоплює понад 10 тисячоліть.

Першою розумною расою, що згадується в офіційній історії всесвіту Warcraft, є титани — боги із залізною шкірою, які починають змінювати світи і планети, створювати на них умови для життя. Вони оберігають створені ними світи від численних демонічних істот, що прагнуть знищити життя у всесвіті. Саргерас — гігант з литої бронзи — багато тисяч років знищує демонічних істот, проте розчаровується у задумах титанів. Він створює власну армію — Палаючий Легіон (англ. The Burning Legion), метою якої стає знищення фізичного світу.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]