Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Всеукраїнська благодійна організація «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД»
(Всеукраїнська Мережа ЛЖВ)
Дата заснування 2000
Тип Благодійна організація
Голова Шерембей Дмитро Олегович
Члени ~500
Адреса Україна Україна, 04071, м. Київ, вул. Межигірська 87a, тел.: 8 (044) 467-75-67, факс: 8 (044) 467-75-66, e-mail: info@network.org.ua
Офіційний сайт Всеукраїнська Мережа ЛЖВ

Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД — українська громадська організація. Найбільша та найпотужніша організація, що представляє інтереси людей, що живуть з ВІЛ/СНІД в Україні. Нараховує близько 500 членів і понад 400 співробітників, надає послуги більш ніж 20 000 клієнтам.

Заснована в листопаді 2000 року представниками 15 регіонів, зареєстрована як Всеукраїнська благодійна організація 5 травня 2001 року.

Мережа здійснює:

 • АРТ для дорослих
 • АРТ для дітей
 • Медсестринський догляд
 • Паліативний догляд
 • Немедичний догляд
 • Соціальний супровід дітей-сиріт
 • Профілактику вертикальної трансмісії
 • Надання послуг ЧСЧ
 • Надання послуг ув'язненим
 • Оздоровлення

А також організовує:

 • Громадські центри
 • Дитячі центри
 • Групи самодопомоги
 • Терапевтичні табори

Діяльність[ред. | ред. код]

Мережа була ініціатором зміни основного реципієнта ґранту в 92 млн. доларів США на боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІД Глобального Фонду по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом та малярією з Міністерства охорони здоров'я України на Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні».

2006 року Мережа була визнана найкращою організацією у світі в сфері боротьби зі стигмою та дискримінацією щодо ВІЛ-позитивних людей — за свої успіхи та досягнення Мережа отримала міжнародну премію «Червона стрічка»[1].

2007 року Мережа стала основним ко-реципієнтом ґранту Глобального фонду ООН по боротьбі зі СНІД, туберкульозом і малярією.

2008 року фільм «ТЕСТ», знятий творчою групою Мережі, став переможцем Міжнародного кінофестивалю короткометражних фільмів «Своє кіно»[2].

Електронна система охорони здоров'я eHealth[ред. | ред. код]

У березні 2017 року МОЗ, громадська організація «Transparency International», «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та Державне агентство з питань електронного урядування підписали Меморандум[3], у якому йшлося про спільну розробку eHealth.

Для координації роботи створили спеціальний Проектний офіс, який очолив представник «Transparency International» Юрій Бугай. До цього офісу увійшли понад 180 людей: розробники інформаційних систем, представники пацієнтів, лікарів та державних органів. Усі вони — волонтери.

«Transparency International» та «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» розділили обов'язки. Перша відповідає за розробку та тестування елементів сиситеми, юридичний супровід, комунікацію, технічну підтримку. Друга залучає та розподіляє ресурси, працює з донорами, веде фінансову та публічну звітність, а також здійснює пацієнтський контроль за роботою офісу та організовуватиме аудит міжнародними компаніями «великої четвірки» не менше двох разів на рік.

У подальшому офіс лише адмініструватиме систему, але володіти нею і відповідати за її цілісність та безпеку буде міністерство[4].

Система eHealth працює в тестовому режимі з вересня 2017 року, коли стало технічно можливо зареєструвати у системі медичний заклад, лікарів, а також ввести дані декларацій пацієнтів.

5 лютого 2018 року відбулася передача майнових прав інтелектуальної власності від Проектного офісу до Міністерства охорони здоров'я України. Відтоді за подальшу розробку та впровадження eHealth відповідає МОЗ, для чого в грудні 2017 року було створено ДП «Електронне здоров'я»[5].

Висловлювання[ред. | ред. код]

« Самовідданість та цілеспрямованість таких людей … дає надію, що ми одержимо перемогу у цій боротьби
Уповноважений представник Генерального секретаря ООН із питань ВІЛ/СНІДу в Східній Європі Ларс Калінґс, 1 грудня 2006 року
»

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом отримала нагороду міжнародної премії "Червона Стрічка" в 20 тисяч доларів США
 2. «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» перемогла на кінофестивалі (відео)
 3. Меморандум про спільну діяльність щодо створення в Україні прозорої та ефективної електронної системи охорони здоров'я від 16.03.2017, який було підписано Міністерством охорони здоров'я, Державним агентством з питань електронного урядування та об'єднанням громадськості, ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна» та БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» визначив початок системної роботи Проектного офісу eHealth та розподіл обов'язків та зони відповідальності сторін Меморандуму щодо створення та впровадження електронної системи охорони здоров'я
 4. Онлайн-медицина: що таке «eHealth», і чи спростить вона життя лікарям та пацієнтам / Громадське, 6 квітня 2017
 5. ПРОЕКТНИЙ ОФІС ПЕРЕДАВ МОЗ СИСТЕМУ EHEALTH / ПРОЕКТНИЙ ОФІС EHEALTH, 06.02.2018

Посилання[ред. | ред. код]