Всеукраїнська учнівська олімпіада з інформаційних технологій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Всеукраїнська учнівська олімпіада
з інформаційних технологій

Логотип олімпіади

Вперше проведено 2012
Команди учасників Україна 24 області
Україна Автономна республіка Крим
Україна місто Київ
Україна місто Севастополь
Україна Український фізико-математичний ліцей
Кількість учасників 57 (2012)[1] 87 (2013)[1]

93 (2014)[1]

Координатор Україна Міністерство освіти і науки України
Голова журі Україна Морзе Наталія Вікторівна
Сайти інформаційної підтримки Київські учнівські олімпіади з ІТ
Дистанційний турнір з ІТ серед учнівської молоді
Методичний центр

Всеукраїнська учнівська олімпіада з інформаційних технологій — щорічне учнівське змагання з інформатики, яке проводиться у відповідності до наказу Міністерства освіти і науки України[2], зосереджене на знаннях учнів в області офісних застосунків.

Заключний етап Всеукраїнської олімпіади з інформаційних технологій[ред.ред. код]

IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій поділяється на два тури. Перший тур - комплексний. На ньому учасникам пропонується розв'язати задачі, поєднані однією темою та метою. Другий етап - це завдання більш ідейного плану, що потребують не стільки багаж навичок роботи в програмах пакету MS Office, як вміння знаходити раціональне нестандартне рішення повсякденних завдань. Комплект завдань для кожного класу в кожному турі однаковий. Ці два тури проводяться в два окремі дні, проте власне сама олімпіада охоплює зазвичай 4-5 днів.

Після виконання робіт 2 туру журі надає учасникам попередні результати з орієнтовним розподілом дипломів серед учасників кожного класу. Учасник у разі незгоди з отриманою оцінкою роботи може подати апеляцію у визначеній оргкомітетом формі на розгляд апеляційної комісії. Зазвичай рішення про допуск до апеляції виносять голова журі та експерт-консультант олімпіади.

За результатами апеляції журі коригує таблицю результатів та надає учасникам остаточні результати олімпіади із затвердженим на засіданні розподілом серед учасників дипломів. У відповідності до положення, затвердженого наказом[2] Міністерства освіти і науки України, кількість переможців олімпіади не повинна перевищувати 50% від кількості учасників з орієнтовним розподілом дипломів у відношенні 1:2:3. Іншим учасникам вручаються дипломи учасника.

Місця проведення заключних етапів Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій[ред.ред. код]

Персоналії олімпіадного руху з інформаційних технологій[ред.ред. код]

Автори проекту "Олімпіада з інформаційних технологій" - керівник інформаційно-аналітичного центру управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради, Микола Миколайович Кузічев та учитель Дніпропетровського ліцею інформаційних технологій, Ірина Георгіївна Бондік. Саме вони були ініціаторами першого подібного змагання в Україні і більше десяти років поспіль проводили олімпіаду з інформаційних технологій в Дніпропетровську як комплекс змагань з офісних технологій, веб-дизайну, комп'ютерної графіки та веб-програмування. 2012 року завдяки їх зусиллям було започатковано Всеукраїнську учнівську олімпіаду з інформаційних технологій на основі номінації "офісні технології", після чого авторський проект вийшов на якісно новий рівень свого розвитку.

Серед найбільш активних пропагандистів та організаторів олімпіадного руху в сфері інформаційних технологій найбільша частка припадає на працівників освіти міста Дніпропетровська та Києва. Окрім авторів проекту це, зокрема, доцент кафедри методики природничо-математичної освіти і технологій, методист НМЦ технологій, кандидат фізико-математичних наук, Заслужений учитель України, Олександр Борисович Рудик - голова оргкомітету київської міської олімпіади з інформаційних технологій; доцент кафедри математичної інформатики факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат фізико-математичних наук, Ігор Олександрович Завадський - багаторазовий автор завдань IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з інформаційних технологій. Також сприяють розвитку олімпіадного руху України з інформаційних технологій вчителі Дніпропетровського ліцею інформаційних технологій ДНУ імені Олеся Гончара, Дніпропетровського обласного ліцею фізико-математичного профілю, Українського фізико-математичного ліцею, Львівського фізико-математичний ліцею, Київського природничо-наукового ліцею № 145, ліцею "Наукова зміна" міста Києва, Русанівського ліцею та інших.

Примітки[ред.ред. код]

Джерела та корисні посилання[ред.ред. код]