Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Податки очима дітей»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Податки очима дітей» — проводиться щорічно Державною податковою адміністрацією України.

Мета конкурсу[ред. | ред. код]

Конкурс проводиться з метою ознайомлення дітей з основами податкової системи України, основними положеннями законодавства про податки. Змагання дозволяють дітям виявити їхні творчі здібності, а також сформувати у них ази податкової культури, усвідомлення важливості добровільної сплати податків.

Конкурсу передує роз'яснювальна робота податківців. Фахівці державних податкових інспекцій регіонів проводять лекції, зустрічі з учнями та педагогами щодо тематики конкурсу, організовують у навчальних закладах тижні правознавства та з питань податкового законодавства, проводять вікторини, вистави, КВК, «брейн-ринги», інші заходи у формі ділових ігор, конкурсів, змагань, анкетування та дні відкритих дверей у державних податкових інспекцій.

Вікові категорії, напрями творчості, етапи проведення[ред. | ред. код]

Конкурс проводиться серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів таких вікових категорій:

  • I категорія: 9-12 років;
  • II категорія: 13-16 років.

Конкурс проводиться за такими напрямами дитячої творчої діяльності з податкової тематики:

  • Художні твори;
  • Твори декоративно — прикладного мистецтва;
  • Літературні твори.

Всеукраїнському конкурсу передують районні (Перший етап Всеукраїнського конкурсу) та регіональні конкурси (Другий етап Всеукраїнського конкурсу).

Творчі роботи виконуються у кількох номінаціях, зокрема, оцінюються оригінальність розкриття теми, найцікавіший малюнок, найкращий поетичний твір, плакат та твір прикладного мистецтва на податкову тематику.

Історія[ред. | ред. код]

У 2001 році Державна податкова адміністрація України провела першу конкурс-виставку дитячого малюнка з податкової тематики, в якій взяло участь більш ніж 2 500 художніх робіт дітей з усієї України.

У 2002 році податкову службу у її починанні виховувати правову і податкову культуру у підростаючого покоління підтримали Державне управління справами і Міжнародний дитячий центр «Артек». На конкурс-виставку «Податки очима дітей — 2002» було надіслано більше 22 тисяч робіт.

У 2007 окрім художніх творів дітей, до участі у конкурсі направлялися вироби декоративно — прикладного мистецтва та літературні твори.

У 2009 році конкурс було реформовано. Зокрема, підвищено вимоги до конкурсних робіт та удосконалено процедуру вибору переможців. На сьогодні у конкурсі беруть участь школярі від 9 до 16 років. Діти надсилають до податкових інспекцій свої художні твори, твори декоративно — прикладного мистецтва та літературні твори. Відбір найкращих робіт відбувається спочатку на районному (Перший етап Всеукраїнського конкурсу) та регіональному рівнях (Другий етап Всеукраїнського конкурсу), завершальним етапом є Всеукраїнський рівень.

Посилання[ред. | ред. код]