Вторгнення інопланетян

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Іншопланетне вторгнення або Вторгнення іншопланетян — популярна тема в науковій літературній і кінематографічній фантастиці, головною тезою якої є приховане або пряме вторгнення позаземних цивілізацій для підпорядкування людського роду (землян) або його знищення і захоплення ресурсів планети.

Опис[ред. | ред. код]

Спочатку сценарій вторгнення використовувався як алегорія-протест проти військової гегемонії. Першим таким прикладом можна назвати роман Герберта Уеллса «Війна світів», в якому описувалася протидія європейському колоніалізму — іншопланетне вторгнення часто мало на увазі приховане підґрунтя таємного політичного мотиву у всіх творах подібного роду.

Перспективи вторгнення, як правило, змінюються в залежності від стану поточних справ і поточного сприйняття загрози. Іншопланетне вторгнення було спільною метафорою в науковій фантастиці США під час «холодної війни», яка ілюструвала страхи іноземної (наприклад, Радянського Союзу) окупації і ядерного спустошення американського народу. Приклади таких історій включають «Звільнення Землі» Вільяма Тенна і «Викрадачі тіл».

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]