Вузькороті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вузькороті
Вузькорот гірський
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Земноводні (Amphibia)
Підклас: Безпанцерні (Lissamphibia)
Надряд: Батрахії (Batrachia)
Ряд: Безхвості (Anura)
Підряд: Neobatrachia
Родина: Вузькороті (Brevicipitidae)
Bonaparte, 1850
Синоніми
Brevicipitinae
Engystomidae
Посилання
Вікісховище: Brevicipitidae
Віківиди: Brevicipitidae
EOL: 2809988
ITIS: 773177
NCBI: 165821
Fossilworks: 361769

Вузькороті (Brevicipitidae) — родина земноводних підряду Neobatrachia ряду Безхвості. Має 5 родів та 33 види. Тривалий час розглядалася як підродина Карликових райок. Лише у 2006 році визначена як самостійна родина.

Загальна довжина представників цієї родини коливається від 2 см до 8 см. У деяких родів спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців. Мають дуже маленьку голову з доволі маленьким і вузьким ротом. Очі переважно великі з горизонтальними зіницями. Тулуб товстий і широкий. У цих земноводних відсутня окостенілість клиноподібно-нюхової кістки. Кінцівки доволі короткі, але потужні. Забарвлення червонувате, буре, коричнювате, оливкове з різними відтінками. Також по спині можуть проходити хаотичні плями або цятки.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Зустрічаються у різних ландшафтах: лісах, чагарникових заростях, саванах, горах та передгір'ях. Зустрічаються на висоті до 2000 м над рівнем моря. Активні у присмерку. Живляться дрібними безхребетними, переважно комахами, мурахами та термітами.

Це яйцекладні амфібії. Самці, які значно менші за самиць, не можуть їх схоплювати ззаду амплексусом, тому прикріплюються до самиць за допомогою клейкого слизу. Їхньою особливістю є прямий розвиток, при якому жабенята вилуплюються з ікринок такими, що вже повністю пройшли метаморфоз. Ікра, що має майже сферичну форму, відкладається в підземній камері.

Розповсюдження

[ред. | ред. код]

Мешкають на південь від пустелі Сахари, а також від Ефіопії до Анголи й Південно-Африканської Республіки.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Grzimek, Bernhard Het leven de dieren deel V:Vissen (II) en amfibieën, Kindler Verlag AG, 1971, Pagina 496 ISBN 90 274 8625 5
  • Frost, D. R. Brevicipitidae. Amphibian Species of the World, an Online Reference. American Museum of Natural History, New York, USA