Вулиця Балакіна (Полтава)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вулиця Балакіна
Полтава
Полтава вулиця Балакіна.jpg
Місцевість Колонія
Район Київський
Назва на честь Василя Балакіна
Колишні назви
вул. Фабрикантська, вул. Нижньо-Фабрикантська
Зовнішні посилання
У проекті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа
CMNS: Вулиця Балакіна (Полтава) на Вікісховищі

Ву́лиця Бала́кіна — одна із вулиць Полтави, знаходиться в історичній місцевості Колонія у Київському районі. Пролягає від вулиці Театральної до вулиці Лугової. Сучасна назва з 1951 року на честь Василя Балакіна — радянського полковника, заступника командуючого артилерією Степового фронту. До вулиці Балакіна прилучається: провулок Шкільний — вулиці ПанфіловаФедора Моргуна — Олександра Лютого і 2-й Прорізний провулок.

Вулицю прокладено на початку XIX століття згідно з планами Полтави 18031804 років, за якими була розпланована територія між Павленківським і Байковим ярами для домоволодінь, які переносилися в зв'язку з перебудовою центру міста. Назву одержала від фабрик-майстерень німців-ремісників запрошених за часів Олексія Куракіна, для яких було споруджено близько 50 дерев'яних будинків (не збереглися). На початку вулиці у 1810 році зведено перший театр, відкрито лютеранську Петропавлівську кірху, споруджено будинок провіантських складів, у кінці — цегельний завод. Вулицю реконструйовано у 19431980 роках. Забудована багатоповерховими та індивідуальними житловими будинками.


Галерея[ред. | ред. код]

Полтава вулиця Балакіна (2).jpg Полтава вулиця Балакіна (дошка).jpg Полтава вулиця Балакіна 2.jpg Полтава вулиця Балакіна 10.jpg Полтава вулиця Балакіна 26.jpg
Вулиця Балакіна
Анотаційна дошка
Вулиця Балакіна 2 (школа №7)
Вулиця Балакіна 10
Вулиця Балакіна 26

Література[ред. | ред. код]