Вулиця Бредіхіна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вулиця Бредіхіна
Київ
Місцевість Микільська слобідка
Район Дніпровський
Колишні назви
Затонського,
(6-та) Кооперативна
Зовнішні посилання
У проекті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа

Ву́лиця Бреді́хіна — зникла вулиця, що існувала в Дніпровському районі міста Києва, місцевість Микільська слобідка. Пролягала від Броварського проспекту до Джамбульської вулиці.

Прилучалася вулиця Стефаника.

Історія[ред. | ред. код]

Виникла у 1920-х — на початку 1930-х років під назвою вулиця Затонського, на честь українського радянського науковця, партійного і державного діяча, академіка Володимира Затонського. З 1940-х років мала назву (6-та) Кооперативна, від заснованого тут одного з перших у Києві кооперативних товариств. Назву вулиця Бредіхіна набула 1955 року[1], на честь російського астронома Федора Бредіхіна.

До кінця 1985 року на вулиці існував господарський магазин — остання торговельна точка на території південної частини Микільської слобідки. Магазин було знесено через початок будівництва споруди Держплану УРСР (дана споруда недобудована і досі).

Ліквідована на межі 1980–90-х років у зв'язку зі знесенням старої забудови Микільської слобідки. Вулицю позбавили забудови першою, вже в 1990 році жодної адреси на ній не залишилось.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Рішення виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих від 5 липня 1955 року № 857 «Про перейменування вулиць м. Києва», ч. 1, ч. 2. // Державний архів м. Києва, ф. Р-1, оп. 4, спр. 796, арк. 123–149. Архівовано з першоджерела 2 квітня 2013. Архівовано з першоджерела 2 квітня 2013.

Джерела[ред. | ред. код]