Вулиця Волкова (Черкаси)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вулиця Волкова
Черкаси
На початку вулиці
На початку вулиці
Район Придніпровський район
Колишні назви
Гостромогильна, Ворошилова, Мазепинська, Фестивальна
Загальні відомості
Протяжність 0,7 км
Зовнішні посилання
У проекті OpenStreetMap пошук у Nominatim
На карті Вулиця Волкова.PNG
На карті населеного пункту
Мапа

Вулиця Во́лкова — невелика вулиця в Черкасах. Повна назва: вулиця Космонавта Волкова. У Черкасах існує інша вулиця зі схожою назвою — вулиця Сержанта Волкова (мікрорайон Дахнівка).

Розташування[ред. | ред. код]

Починається від вулиці Гагаріна і простягається на південний схід, впираючись у вулицю Різдвяну. Перетинає всього 2 вулиці (Нижню Горову та Новопречистенську) і від неї починається вулиця В'ячеслава Чорновола. 1967 року було приєднано провулки Чернишевського та Тургенєва.

Опис[ред. | ред. код]

Обласна санепідемстанція

Вулиця неширока, має по 1 смузі руху в кожен бік.

Походження назви[ред. | ред. код]

Вулиця згадується ще в 1888 році і називалась тоді Гостромогильна. Ще на поч. ХХ ст. тут існував великий курган Гостра Могила. Гострими Могилами в Україні народ називав великі крутосхилі скіфські, як правило, царські кургани (2,5 тис. років тому). Даний курган, заввишки 5-6 м, було знищено, принаймні, його наземну частину, перед початком І-ї Світової війни. Назва вулиці Гостромогильна є надзвичайно рідкісною, унікальною (черкасизм), стосується не лише історії нашого міста ХІХ ст., але і його стародавньої доісторії. 1941 року вулицю було перейменовано на Ворошилова. В період німецької окупації в 1941-43 роках називалась Мазепинською, потім їй було повернуто довоєнну назву. 1957 року були спроби повернути їй історичну назву Гостромогильної, але все ж таки її назвали Фестивальною. 1971 після трагічної загибелі екіпажу космічного корабля «Союз-11» вулиця отримала сучасну назву на честь загиблого льотчика-космонавта СРСР Владислава Волкова. Тоді ж у місті з'явилися вулиці Добровольського та Пацаєва.

Джерела[ред. | ред. код]

  • П. П. Соса, С. І. Кривенко, В. Б. Страшевич. Вулиці Черкас. Історичний нарис. Черкаси, 1997
  • С. І. Кривенко, О. А. Портянко, П. П. Соса. Назви вулиць, провулків і площ м. Черкас (1893—1992). Черкаси, 1992
  • Офіційний сайт Черкаської міської ради