Вулиця Краснодарська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Краснодарська вулиця - вулиця в Немишлянському районі Харкова, між південними кварталами Салтівки (так зв. Нижня Салтівка ) і північними околицями приватного сектора Немишлі. Пов'язує район Старої Салтівки ( Селище Халтуріна ) з важкодоступними мікрорайонами Східної Салтівки - 627-й і 626-й [1].

Опис вулиці[ред. | ред. код]

Довжина вулиці становить понад 3 км. Початок - від перетину з проспектом Льва Ландау [2]. По суті, вулиця Краснодарська є продовженням вулиці Халтуріна [3], через яку має вихід до Салтівському шосе в районі харківського заводу «Поршень» (див. Автрамат). Закінчується вулиця трохи північніше району міста Петренки (проходить поблизу Петренківського озера [4]) в декількох сотнях метрів від Кулиничів та Перемоги [5]. Тут дорога робить крутий поворот наліво (на північ) і переходить в вулицю Сонячну [6], яка піднімається по схилу вгору - до 7-ї міської клінічної лікарні [7]. Довгий час тут проходила східна межа Харкова, проте, в 2012 році було прийнято рішення про розширення міської межі з включенням території Кулиничів до складу міста [8].

Вулиця проходить паралельно річці Немишля, на її правому березі, але на досить великій відстані від русла - не менше кількох сотень метрів. Перетинає багато вулиць і провулків. Найбільші перехрестя (не рахуючи перетину з проспектом Льва Ландау) утворює з проспектом Тракторобудівників <ref> & spn = 0.008914,0.01929 & t = h & z = 16 Карті Google <! - Тема доданий ботом -> </ ref>, вулицею Велозаводською <ref> ? ll = 49.980923,36.358309 & spn = 0.008914,0.01929 & t = h & z = 16 Карті Google <! - Тема доданий ботом -> </ ref> та вулицею Червона Поляна <ref> [https: // maps .google.com.ua /? ll = 49.978246,36.323547 & spn = 0.008914,0.01929 & t = h & z = 16 Карті Google <! - Тема доданий ботом ->] </ ref> (тут також пролягає провулок Краснодарський ).

Архітектура[ред. | ред. код]

Переважно, вулиця забудована приватними житловими будинками (1-2 поверхи), але на ділянці від пр. Тракторобудівників до вул. Сонячної, з боку Салтівки, до вулиці примикає багатоповерхова житлова забудова (мікрорайони номер 626 і 627).

Транспорт[ред. | ред. код]

Незважаючи на велику протяжність із заходу на схід, вулиця досить слабо використовується міським транспортом. Ширина проїжджої частини невелика, тролейбусних і трамвайних ліній немає, станцій метро також. Основну транспортну функцію виконує Салтівське шосе , яке проходить на північ від <ref> Карті Google <! - Тема доданий ботом -> </ ref>, паралельно Краснодарській.

Інфраструктура[ред. | ред. код]

На вулиці знаходяться Харківська загальноосвітня середня школа № 101 і міська багатопрофільна лікарня № 18 .

У минулі роки[ред. | ред. код]

Початок вулиці Краснодарської було покладено ще до Другої світової війни, про що свідчить карта <ref> http://citymap.kh.ua/templates/map/images/maps/ 1938.jpg </ ref> Харкова 1938 року. У ті роки Немишля тільки ставала районом міста, а Салтівка обмежувалася Салтівським селищем , що не виходять за межі однойменного шосе.

Ймовірно, що назва вулиця отримала через своє географічне розташування. Краснодарська' дійсно веде на південний схід, паралельно Московському проспекту, який переходить в Ростовську трасу.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]