Вулиця Федора Андерса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вулиця Федора Андерса
Київ
Місцевість Чоколівка
Район Солом'янський
(на той час — Залізничний)
Історичні відомості: колишні назви
Жулянська
зовнішні посилання
У проекті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа

Вулиця Фе́дора А́ндерса — зникла вулиця, що існувала в Залізничному, нині Солом'янському районі міста Києва, місцевість Чоколівка. Пролягала від Повітрофлотського проспекту до кінця забудови.

Історія[ред. | ред. код]

Вулиця виникла в першій половині XX століття під назвою Жулянська. Назву Федора Андерса (на честь інженера-авіатора Федора Андерса) вулиця набула 1962 року[1].

У довіднику «Вулиці Києва» 1995 року була наведена в переліку вулиць, провулків і площ, що зникли в другій половині 1970–90-х pоків у зв'язку зі знесенням старої забудови, переплануванням місцевості або виключенням назви з ужитку. Однак, незважаючи на ліквідацію вулиці, станом на 2017 рік зупинка тролейбусів поблизу має назву «Вулиця Андерса»[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Рішення виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих від 30 грудня 1962 року № 2216 «Про найменування та перейменування вулиць і площ м. Києва» // Державний архів м. Києва, ф. Р-1, оп. 8, спр. 169, арк. 28–34. Архівовано з першоджерела 18 липня 2013.
  2. Схема тролейбусного маршруту № 22 «Вул. Ольжича — Аеропорт „Київ“ (Жуляни)» // Сайт КП «Київпастранс». Архівовано з першоджерела 15 жовтня 2015.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Андерса Федора вул. // Вулиці Києва. Довідник / упоряд. А. М. Сигалов та ін. — 2-ге вид., випр. — К. : Реклама, 1979. — С. 19.