Вулиця Юліана Опільського (Тернопіль)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вулиця Юліана Опільського
Тернопіль
Будинок № 6
Будинок № 6
Назва на честь Юліана Опільського
Загальні відомості
Протяжність близько 340 м[1]
Транспорт
Рух односторонній
Покриття асфальт
Зовнішні посилання
У проекті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа
CMNS: Вулиця Юліана Опільського (Тернопіль) на Вікісховищі

Вулиця Юліана Опільського — одна з вулиць міста Тернополя, розташована в його історичній частині. Названа на честь українського письменника Юліана Опільського, уродженця міста.

Відомості[ред. | ред. код]

Фасад колишнього костелу

Розпочинається від вулиці Камінної, перетинається з вулицею вулиці Крушельницької, простує до вулиці За Рудкою, на перетині з якою закінчується.

Рух автотранспорту від початку до перехрестя з вулицею Крушельницької — односторонній, від вказаного перехрестя до кінця вулиці — двосторонній.[2] Дорожнє покриття від початку до кінця вулиці — асфальт.

Установи, організації[ред. | ред. код]

Будівлі[ред. | ред. код]

  • № 2 — будинок, у якому проживав волонтер міжнародного «Корпусу миру», архітектор, громадський діяч, почесний громадянин Тернополя Джон Звожек
  • № 6 — будинок подружжя Володимира та Олімпії Вітошинських. Вітошинський Володимир Йосипович (1869—1930), тернопільський лікар, учасник багатьох українських організацій та пропагандист спорту серед молоді, очолював Тернопільську організацію українського товариства «Сокіл». Його дружина Олімпія, також знана учасниця добродійних акцій. В цьому будинку часто гостював батько Володимира Йосип Вітошинський а також Василь Стефаник, товариш Володимира ще зі студентських літ.[4] З цієї нагоди на ньому 1991 року встановили пам'ятну таблицю[5].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Вулиця Юліана Опільського (Тернопіль) // OpenStreetMap
  2. Вулиця Юліана Опільського (Тернопіль) // OpenStreetMap
  3. Отці-єзуїти в Тернополі
  4. Вілла подружжя Вітошинських потребує збереження. "Pro>>Тернопіль" Online журнал. Процитовано 28.03.2018. 
  5. Дуда І. Скульптура Тернополя XVIII—XXI ст. // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль : Видавничо-поліграфічний комбінат «Збруч», 2004. — Т. 1 : А — Й. — С. 285. — ISBN 966-528-197-6.

Посилання[ред. | ред. код]