Очікує на перевірку

Вуличний кіт на ім'я Боб (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вуличний кіт на ім'я Боб
A Street Cat Named Bob
Жанрдрама, Біографічний фільм, комедія, сімейний
РежисерРоджер Споттісвуд
ПродюсерАдам Ролстон
СценаристТім Джон
Марії Нейшн
На основіВуличний кіт на ім'я Боб (книга)
У головних
ролях
Люк Тредевей
Рута Гедмінт
Джоан Фроггатт
Керолайн Гудолл
Рут Шин
ОператорПітер Вунсторф
КомпозиторДевід Гіршфельдер, Чарлі Фінк
КінокомпаніяShooting Script Films
Hindsight Media
Hua Wen Movie Group
Studio Pictures
Iris Productions
Дистриб'юторSony Pictures Home Entertainment
Тривалість103 хв.
Моваанглійська
КраїнаВелика Британія Велика Британія
Дата виходу3 листопада 2016
Кошторис$ 8 000 000
Касові збори$ 17 900 000
IMDbID 3606888
НаступнийПодарунок від Боба (A Gift from Bob)
CMNS: Вуличний кіт на ім'я Боб у Вікісховищі

«Вуличний кіт на ім'я Боб»(англ. A Street Cat Named Bob) — британська біографічна драма режисера Роджера Споттісвуда за сценарієм Марії Нейшн та Тіма Джона. Фільм заснований на однойменній книзі письменника Джеймса Боуена, що стала бестселером.[1] Назви книги й фільму обігрують назву п'єси Теннессі Вільямса «Трамвай „Бажання“» (A Street Car Named Desire)[2]. Прем'єра фільму відбулася в Лондоні 3 листопада 2016 року. 29 березня 2017 фільм отримав нагороду Національної кінопремії Великої Британії в номінації «Кращий британський фільм»[3]. Продовження — Різдво кота Боба.

Сюжет

[ред. | ред. код]
Іноді для того, щоб врятувати одне, потрібно дев’ять життів

Фільм «Вуличний кіт на ім'я Боб» розповідає історію бездомного вуличного музиканта Джеймса Боуена, життя якого "перевернув" бродячий рудий кіт. Джеймс Боуен (у виконанні Люка Тредевея) намагається облаштувати своє життя і позбутися наркотичної залежності. У цьому йому допомагає соціальна працівниця Вел (Джоан Фроггатт), яка домоглася надання Джеймсу соціального житла. Одного разу музикант виявляє у себе на кухні рудого кота. Спочатку Джеймс намагається знайти господаря, але безрезультатно; позбутися кота теж не виходить, оскільки той постійно повертається назад.

Одного дня Джеймс помічає у кота інфіковану рану і несе його в благодійну ветеринарну клініку. Для покупки потрібних ліків Джеймсу доводиться витратити практично весь свій досить невеликий бюджет, але турбота про кота змінює Джеймса внутрішньо, і він твердо вирішує припинити лікування метадоном. Симпатичний славний і розумний кіт несподівано допомагає Джеймсу в заробітках (вони стають популярними у лондонської публіки), а також зводить його з дівчиною Бетті (у виконанні Рути Гедмінтас), з якою у Джеймса зав'язуються романтичні стосунки. В кінці фільму Джеймс також налагоджує відносини зі своїм батьком.

Отримавши останній шанс після критичного рецидиву, Джеймс переїжджає у житло в північному Лондоні, де двоє нових знайомих спрямовують його на шлях до світла: це його сусідка — маніакальна хіпі і мрійниця — Бетті (одягнена у безликий трикотаж, що не знає сезонних змін), є менш привабливішою за бродячого кота Боба, який заходить у спартанську, заплямовану пліснявою квартиру Джеймса через відчинене вікно і вирішує залишитись. Коли кіт усиновляє людину — звичайно, це більша справа, ніж навпаки! Згодом розгублений Джеймс усвідомлює, що Боб — найвигідніший талісман: виявляється, метушливі перехожі набагато щедріші, якщо вони можуть погладити симпатичного рудого кота

— Гай Лодж, [4]

Персонажі

[ред. | ред. код]

Головні ролі[5]

[ред. | ред. код]
  • Люк Тредевей — Джеймс Боуен, безробітний вуличний музикант, який намагається позбутися наркотичної залежності
  • Кіт Боб — в ролі самого себе (його дублерами виступали ще 6 котів c кличками Оскар, Букер, Джаффа, Лео, Ріккі і Трейсі)
  • Рута Гедмінтас — Бетті, сусідка Джеймса, любителька тварин, в романтичних стосунках з Джеймсом
  • Джоан Фроггатт — Вел, працівниця служби соціальної підтримки людей, які страждають від наркотичної залежності
  • Ентоні Хед — Джек Боуен, батько Джеймса

Другорядні ролі

[ред. | ред. код]
  • Бет Годдард — Хіларі, дружина батька, мачуха Джеймса
  • Керолайн Гудолл — Мері , американська журналістка, яка переконує Джеймсв написати книгу про Боба.
  • Даррен Еванс — Баз , давній друг Джеймса, який не поборов героїнову залежність.
  • Рут Шин — Елсі , добросердна жінки середнього віку, яка дарує подарунки Бобу.
  • Ніна Вейд — автобусний кондуктор

Сам Джеймс Боуен, автор книги, за якою знятий фільм, теж знявся в невеликому епізоді, де він бере автограф у головного героя і дякує йому за книгу[6].

Знімальна група[7]

[ред. | ред. код]

Історія створення

[ред. | ред. код]
Люди кажуть, що мене міг би зіграти Джонні Депп – але ж він застарий, хіба ні?

Джеймс Боуен про екранізацію книги[8]

24 серпня 2015 року було оголошено, що Роджер Споттісвуд зніматиме фільм за мотивами книги «Вуличний кіт на ім'я Боб» Джеймса Боуена, тоді як Тім Джон написав сценарій фільму, пізніше долучилася.[9]

Знімальний період розпочався 25 жовтня 2015 року в містах Лондон та Ковент-Ґарден, на Twickenham Film Studios. Зйомки завершені 6 грудня 2015 року.

Показ

[ред. | ред. код]

Бюджет фільму склав $8 000 000. Світова прем'єра відбулась 3 листопада 2016 року. Зібрано в світовому прокаті $16 053 043.
Прем'єра у США відбулась 18 листопада 2016 року. Зібрано $82 703
Прем'єра в Україні — 2 березня 2017 року.
Прем'єра онлайн — 27 березня 2017 року.[10]

Критика

[ред. | ред. код]

На агрегаторі рецензій Гнилі помідори фільм має схвальний рейтинг 77% на основі 56 рецензій, з середнім балом 5,9/10. Критичний консенсус сайту стверджує: «Вуличний кіт на ім'я Боб» використовує реальну історію як натхнення для сповненого неспокою, зворушливого фільму, який повинен пройняти всіх, крім найбільш цинічних глядачів.[11] На Metacritic фільм має оцінку 54 зі 100, базуючись на оцінках 12 критиків, які приписали фільм до категорії «змішані або середні відгуки». За оцінкою 35-ти користувачів на основі сприятливих відгуків рейтинг фільму склав 7,8[12]

Відгуки в ЗМІ

[ред. | ред. код]
Це не найкращий фільм, який ви побачите у цей святковий сезон, але ця м’яка приємна екранізація бестселера «людина-і-його-кішка» має свої принади.

— Гай Лодж для Variety, [4]

Особливо показово, що, з одного боку, адаптація не надто антропоморфізує Боба чи приписує йому якісь містичні чи магічні сили, хоча, з іншого боку, вона час від часу намагається показати речі буквально з точки зору кота...

— Леслі Фельперінд для "Голівудського репортера"., [13]

У багатьох сценах «Вуличного кота на ім'я Боб» є відчуття телевізійності, це спроба оздоровити життя на вулицях... Але неможливо дивитися фільм про щасливу історію, подібну історії Джеймса і Боба, без теплого сяйва.

— Кет Кларк для Time Out, [14]

Цікаві факти

[ред. | ред. код]
  • Було відібрано кількох котів, щоб зіграти Боба, але зрештою, Боб зіграв себе більшу частину фільму.
  • Однією з причин, через яку Люка Тредевея відібрали на головну роль, було те, що він сам вміє грати на гітарі та співати. В усіх сценах співає саме він.
  • Люк Тредевей (Джеймс Боуен) і Рута Гедмінтас (Бетті) зустрічались впродовж кількох років, перш ніж разом виступити в цьому проєкті.
  • Вдруге Джеймс зачиняє «двері сусідів-мишей», використовуючи книгу «Про мишей та людей» Джона Стейнбека.
  • Це третій фільм за участю тварин, яку зняв Роджер Споттісвуд. Він також режисував фільми «Тернер і Гуч» (собака) і «Північне сонце» (білий ведмідь).
  • На одному з автобусів видно рекламу фільму «Північне сонце» (2014). Цей фільм також був знятий Роджером Споттісвудом[6].
  • Герцогиня Кембриджська Кейт брала участь у Лондонській прем'єрі фільму як покровителька Action On Addiction, благодійної організації, яка допомагає тим, хто бореться зі зловживанням наркотиків та алкоголю.[15].
  • На жаль, кіт Боб загинув 15 червня 2020 року у віці 14 років.
Боб врятував мені життя. Ось так просто. Він дав мені набагато більше, ніж просто дружнє спілкування. З ним я знайшов мету в житті, якої мені бракувало. Успіх, якого ми досягли завдяки нашій книзі і фільму, був дивом. Боб познайомився з тисячею людей, торкнувся мільйонів життів. Ніколи не було такого кота, як він. І ніколи більше не буде...

Джеймс Боуен, [16]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Bob the Street Cat books sell 1m copies in UK Flood, Alison. Архів оригіналу за 28 жовтня 2020. Процитовано 22 жовтня 2020.
  2. Furry logic: The story of a busker and his adopted cat Bob is perfect movie material. Архів оригіналу за 7 листопада 2016. Процитовано 23 жовтня 2020.
  3. Title = National Film Awards 2017 winners announced. Архів оригіналу за 25 вересня 2020. Процитовано 23 жовтня 2020.
  4. а б Street Cat Named Bob' Review_ Feline Power Lifts Light Holiday Film - Variety
  5. 'A Street Cat Named Bob' to shoot in London from Oct 25; new cast join. Архів оригіналу за 26 жовтня 2020. Процитовано 23 жовтня 2020.
  6. а б A Street Cat Named Bob (2016) — Trivia — IMDb. Архів оригіналу за 16 січня 2017. Процитовано 23 жовтня 2020.
  7. Знімальна група фільму Вуличний кіт на ім'я Боб
  8. Вуличний кіт, що став героєм бестселеру, готується підкорити світ кіно
  9. Luke Treadaway to Star in ‘A Street Cat Named Bob’ Movie. Архів оригіналу за 27 жовтня 2020. Процитовано 23 жовтня 2020.
  10. Вуличний кіт на прізвисько Боб (фільм, 2016) — актори, трейлер, фото
  11. A Street Cat Named Bob (2016) — Rotten Tomatoes [Архівовано 15 листопада 2020 у Wayback Machine.].
  12. A Street Cat Named Bob Reviews — Metacritic. Архів оригіналу за 2 листопада 2020. Процитовано 23 жовтня 2020.
  13. A Street Cat Named Bob’_ Film Review _ Hollywood Reporter
  14. A Street Cat Named Bob 2016, directed by Roger Spottiswoode _ Film review
  15. A Street Cat Named Bob premiere_ Kate Middleton stuns in white on the red carpet _ London Evening Standard. Архів оригіналу за 26 жовтня 2020. Процитовано 23 жовтня 2020.
  16. James Bowen says goodbye to 'unforgettable' street cat Bob _ The Bookseller

Посилання

[ред. | ред. код]