Вуличний футбол

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вуличний футбол у Венесуелі

Вуличний футбол, також відомий як дворовий футбол — низка неформальних різновидів футболу, які не відповідають загальновизнаним вимогам та принципам цієї гри. Варіація гри є різноманітною і встановлюється згідно обставин та вербальних домовленостей між командами.

Класична гра[ред. | ред. код]

Вуличний футбол у Лівії

У вуличному футболі немає встановлених правил гри, зокрема кількості гравців, яка може бути непропорційною відносно команд-суперників, розмірів та параметрів поля чи типу його поверхні, тривалості матчів. У більшості випадків на таких матчах немає арбітражу. Спірні рішення, як правило, вирішуються думкою та точкою зору більшості учасників чи вільним ударом.

Загальними вимогами вуличного футболу є наявність гравців (кількість немає значення), м'яча, ігрового майданчика (може бути як огороджений та постійний, так і просто частиною проїжджої частини), спеціальних чи імпровізованих воріт (можливо, без визначеної висоти).

За своєю ігровою специфікою дворовий футбол подібний до пляжного футболу та футзалу, однак його визначальною характеристикою є проведення матчів у відкритому просторі на різноманітній поверхні (від ґрунту до асфальту).

Під егідою офіційних асоціацій[ред. | ред. код]

Вуличний футбол в Англії

Внаслідок втручання офіційних футбольних асоціацій та опікунства ними вуличного футболу, встановлені окремі правила гри, які виконуються переважно виключно в офіційних змаганнях під їх егідою. На міжнародному рівні дворовим футболом опікується ФІФА, яка організовує міжнародні та регіональні турніри з цього виду спорту, однак із встановленими та сталими правилами гри та регламентом. Зокрема, європейською асоціацією УЄФА організовується Чемпіонат світу з футболу серед безпритульних.

В Україні популяризацією вуличного футболу та організацією змагань займається «Ліга вуличного футболу України». Організацією футбольних турнірів з дворового футболу займається благодійна організація зірок естради Футбольний клуб «Маестро».

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]