Віглаф (король Мерсії)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Віглаф
Народився невідомо
Помер 839
Поховання Reptond
Національність англи
Діяльність монарх
Титул король Мерсії
Посада King of Merciad і King of Merciad
Термін 827829 та 830839 роки
Конфесія католицтво
Батько Беорнвульф[1]
У шлюбі з Кінетрит
Діти 1 син
Підпис Віглафа

Віглаф (*Wiglaf, д/н —839) — король Мерсії у 827829 та 830839 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Про походження нічого невідомо. Можливо, був родичем короля Беорнвульфа. За іншою версією по лінії матері або дружини був нащадком короля Пенди. Є відомості, що предки Віглафа були дуксами в Гвікке.

У 827 році після загибелі короля Лудеки обирається королем Мерсії. Йому довелося витратити певний час на зміцнення своєї влади. Після цього спробував відновити потугу в Британії. Але у 829 році проти нього виступив Егберт, який переміг Віглафа та повалив того, ставши королем Мерсії.

У 830 році зумів відновити владу над Мерсією. Втім обставини цього достеменно невідомі. Він розпочав наступ на володіння Вессексу. До 837 року він відновив владу над королівством Ессекс, а також Лондоном, де знову почав діяти монетний двір Віглафа. Також до володінь повернулася сучасна область Беркширу, відновлено зверхність над бриттським королівством Повіс (сучасний Уельс). Але спроба відновити контроль над Східною Англією виявилася невдалою.

У 836 році провів церковний собор у Крофті, який відвідав архієпископ Кентерберійський та 11 єпископів з інших королівств. Помер у 839 році. Йому спадкував син Вігмунд.

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]