Віденський Ліс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Віденський Ліс

[1]
нім. Wienerwald

Віденський Ліс
Країна Flag of Austria.svg Австрія
Регіон Нижня Австрія
Система Східні Альпи
Висота 893

CMNS: Віденський Ліс на Вікісховищі

Пайльштайн

Віденський Ліс (нім. Wienerwald) — відгір'я Східних Альп. Розташований поблизу Відня. Обмежений з одного боку долиною Дунаю й виноградниками, а з другого — курортним районом Бадена та Бад-Фослау. Висота до 893 метрів (гора Шопфль). Це чудова природна зона відпочинку — цілий лісовий район з власними містечками та готелями, курортами і термальними джерелами.

Опис[ред.ред. код]

Дубові та букові ліси — Віденський Ліс включає до свого складу 1250 км² лісистої місцевості (від Tullner Feld на півночі, Traisen на заході, Golsen і Triesting на півдні та Wiener Becken на сході).

Віденський Ліс також називають «зеленими легенями» Відня. Сьогоденні флора й фауна Віденського Лісу — результат геологічного, кліматичного, екологічного та історичного розвитку, що складались мільйони років. Перша відома назва цієї місцевості — кельтське «mons Cetius» — перекладається як «гірський ліс», німецькою — «Bergwald». 2000 років тому її стали називати «St. Pöltner Wald», виходячи з того, що Санкт-Пельтен був першою громадою у цих місцях. Потім пальма першості перейшла до Тульна, й місцевість стала відома як «Tullner Wald». Назва ж, якою користуються нині, з'явилась тисячу років тому.

Віденський Ліс – улюблене місце відпочинку жителів Відня.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]