Відкрита відеогра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Відкрита відеогра — відеогра з відкритим програмним забезпеченням, яка використовує лише вільний вміст — графіку, музику тощо, випущені під вільними ліцензіями.

В деяких іграх присутній відкритий джерельний код рушія, але власницькі дані. Такі ігри не є вільними, проте їх іноді відносять до відкритого ПЗ. Вільні гри часто є багатоплатформовими і їх часто включають у вільні дистрибутиви операційних систем.[1]

Розробка[ред. | ред. код]

Переважна більшість відкритих ігор створюється на некомерційній основі як хобі невеликими групами людей в особистий вільний час. Через це багато ігор розвиваються повільно, протягом багатьох років, так що закінчених високоякісних відкритих ігор небагато.[2] Іноді програмісти беруться за гру в обмін на обіцянку користувачів заплатити разом певну суму.

Деякі ігри засновані на випущених під вільною ліцензією іграх, які спочатку розроблялися як пропрієтарні, наприклад Warzone 2100 або Sopwith. Існують вільні 3D-шутери (наприклад, Nexuiz та Tremulous), засновані на вільних ігрових рушіях від id Software.

Деякі відкриті ігри є клонами комерційних власницьких: наприклад Freeciv (Civilization) та Frozen Bubble (Puzzle Bobble). Інші концептуально засновані на власницьких комерційних іграх, будучи свого роду розвитком їх ідей. Це можна сказати про гру 0 A.D., яка являє собою переробку комерційної Age of Empires II: Age of Kings.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Ігри в Debian (невільні позначені червоним написом)
  2. Complete, non-casual open source games. FreeGameDevWiki (англійською). Архів оригіналу за 2012-03-14. Процитовано 2008-06-07. 

Посилання[ред. | ред. код]