Від споживача до споживача

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ринки "Від споживача до споживача" (C2C) забезпечують інноваційний спосіб клієнтам взаємодіяти один з одним. Традиційні ринки вимагають взаємовідносин між бізнесом і клієнтом, коли клієнт переходить до бізнесу з метою придбання товару чи послуги. На ринках від клієнта до клієнта бізнес сприяє середовищу, коли клієнти можуть продавати товари або послуги один одному.[1] Інші типи ринків включають бізнес для бізнесу (B2B) та бізнес для клієнта (B2C).[2] Тип відносин від споживача до споживача позначає онлайн та офлайн продаж, в якому продавцем і покупцем виступає фізична особа. Найчастіше продавець офіційно не є підприємцем. Особливістю С2С є швидка зміна ролей «продавець»-«покупець».

Електронна комерція C2C (від споживача до споживача) передбачає електронні операції між споживачами через якусь третю сторону. Відомим прикладом є Інтернет-аукціони, коли споживач виставляє товар на продаж, а інші споживачі роблять ставку на його придбання; третя сторона, як правило, стягує фіксове утримання або комісію. Ці сайти є посередниками, вони створені лише для того, щоб споживачі могли між собою торгувати. Ці сайти не відповідають за якість продукції, яку продають та купують споживачі. Також третьою стороною може бути: друковані та електронні ЗМІ — газети та журнали оголошень публікують пропозиції від «продавців», з якими потенційні покупці контактують на пряму; онлайн площадки — на таких ресурсах фізичні особи або разово продають товар, або роблять це систематично. В другому випадку вони, по суті, займаються неоформленою підприємницькою діяльністю.

Consumer to consumer в маркетингу [3] (C2C) - це створення продукту чи послуги з конкретною рекламною стратегією, яка полягає в тому, щоб "досвідчені" споживачі, котрі використовують продукт чи послугу компанії ділились про досвід із взаємодією із цим продуктом чи послугою з іншими споживачами. Іншими словами - C2C це вдало запущене сарафанне радіо.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. "Customer To Customer - C To C." investopedia.com. 2009. investopedia. 24 Apr 2009 <http://www.investopedia.com/terms/c/ctoc.asp [Архівовано 27 січня 2020 у Wayback Machine.]>.
  2. Kyōkai, Nihon Rōdō. Migration and the labor market in Asia By Organization for Economic Co-operation and Development. Japan: OECD Publishing, 2003. Digital.
  3. Ecommerce definition and types of ecommerce. Архів оригіналу за 18 липня 2019. Процитовано 18 листопада 2020.