Візон річковий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Neovison vison
American mink geograph.co.uk 2083077.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Родина: Мустелові (Mustelidae)
Підродина: Мустелові (Mustelinae)
Рід: Візон (Neovison)
Вид: N. vison
Біноміальна назва
Neovison vison
(Schreber, 1777)
Природний ареал виду Neovison vison (без місць інтродукції)
Природний ареал виду Neovison vison (без місць інтродукції)
Синоніми
Mustela vison
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Neovison vison
EOL logo.svg EOL: 922786
ITIS logo.svg ITIS: 726284
IUCN logo.svg МСОП: 41661
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 452646
Fossilworks: 367291

Візон звичайний, або річковий, «американська норка» (Neovison vison) — хижий ссавець родини Мустелових (Mustelidae). Для природи України є інвазивним видом, який поширився з фермерських господарств, де спеціально вирощувався для виробництва хутра.[1]

Поширення[ред. | ред. код]

Мешкає в Північній Америці від Аляски і Канади через усю територію США, за винятком штату Аризона і сухих частин штатів Каліфорнія, Невада, Юта, Нью-Мексико, Техас.

Ввезений в Європу, де його ареал зростає і зараз включає наступні країни: Білорусь, Бельгія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Чорногорія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Російська Федерація, Сербія, Іспанія, Швеція, Україна, Велика Британія.

Вид зустрічається вздовж річок, озер, і боліт. Віддає перевагу щільній рослинності.

Морфологія[ред. | ред. код]

Морфометрія. У самців довжина голови тіла 330—430 мм довжина хвоста 158—230 мм, і вага 681—2310 грамів. У самиць голова і довжина тіла 300—400 мм, хвіст довжиною 128—200 мм, і вага 790 — 1089 грамів.

Опис. Шерсть м'яка і розкішна. ЇЇ загальне забарвлення варіює від насиченого коричневого до майже чорного кольору, але на черевній поверхні блідіше і може мати кілька білих плям. Розведення в неволі спричинило ряд колірних варіантів. Анальні залози випускають сильний, мускусний запах, який деякі люди вважають неприємнішим, ніж у скунсів. Самиці мають три пари молочних залоз.

Поведінка[ред. | ред. код]

Робить лігво під каменями або корінням дерев, пристосовує нори бобра або ондатри, або сам копає нори. Такі нори можуть бути приблизно 3 метрів в довжину й 1 метр вглиб від поверхні й мати один або кілька входів трохи вище рівня води. Neovison vison є чудовим плавцем, може занурюватися на глибину до 5–6 метрів і може проплисти під водою близько тридцяти метрів. У першу чергу нічний і сутінковий, але іноді активний удень. Як правило має невеликий домашній діапазон, але може здолати до 25 км за одну ніч при нестачі їжі. Суто м'ясоїдний. Типова здобич: риби, земноводні, ракоподібні, ондатри, і дрібні ссавці.

Життєвий цикл[ред. | ред. код]

Самиці поліеструсні, але є тільки один виводок в рік. Парування відбувається з лютого по квітень, народження дітей в кінці квітня і початку травня. Через різний період затримки імплантації заплідненої яйцеклітини, вагітність може тривати від 39 до 78 днів. Фактичний ембріональний розвиток займає 30–32 днів. Середнє число дитинчат — 5 і коливається від 2 до 10. Молодь народжуються в гнізді встеленім хутром, пір'ям і сухою рослинністю. Вони сліпі й голі при народженні, очі відкриваються через 5 тижнів, вони віднімають від грудей на 5-6 тиждень, залишають лігво й починають полювати на 7-8 тиждень і відділяються від матері восени. Самиці досягають ваги дорослого за 4 місяці та досягають статевої зрілості за 12 місяців, самці досягають ваги дорослого за 9–11 місяців, а статевої зрілості за 18 місяців. Потенційна тривалість життя становить 10 років.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]