Війна за Піднесення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Війна за Піднесення
англ. The Uplift War
Жанр фантастика
Форма роман
Автор Дейвід Брін
Мова англійська
Опубліковано 1987
Країна  США
Видавництво Bantam Spectra
Цикл Сага про піднесення
Попередній твір Зоряний прилив
Наступний твір Риф яскравості
ISBN-13: 978-2-07-030754-8
ISBN-10: 2-07-030754-9
Нагороди «Г'юго»
«Локус».

«Війна за Піднесення» (англ. The Uplift War) — науково-фантастичний роман американського письменника Дейвіда Бріна, виданий в 1987 році, удостоєний в 1988 році премій «Г'юго» і «Локус». Роман завершує першу трилогію циклу «Сага про Піднесення».

Сюжет[ред. | ред. код]

«Старі» раси незадоволені успіхами молодої раси людей, вважаючи їх вискочками. При цьому у людей немає раси-патрона, яка могла б заступитися. Єдині союзники землян — раса тимбрими. Знахідка кораблем землян «Стрімкий» кинутого флоту, який ймовірно належав легендарній расі прабатьків[1]застала всіх зненацька. «Старі» раси вирішили дістатися до знахідки першими. Одна з найвпливовіших рас в галактиці, птахоподібні губру, вирішила захопити віддалену колонію Землі — планету Гарт, висадивши на ній експедиційний корпус. В результаті більшість людей і розумних шимпанзе, клієнтів землян, були підпорядковані губру. Однак ті, хто залишився на волі, організували справжню партизанську війну, боротьбу за визволення планети від загарбників.

Історія створення і продовження[ред. | ред. код]

Роман «Війна за Піднесення» не є прямим продовженням попереднього роману серії, «Зоряний приплив», дія в ньому відбувається паралельно. Роман практично повторив успіх «Зоряного припливу», завоювавши кілька премій, включаючи «Г'юго» і «Локус». Не вдалося завоювати лише третю премію — «Неб'юлу». Через вісім років автор повернувся до циклу, написавши другу трилогію, до якої увійшли романи «Риф яскравості» (1995 рік), «Берег нескінченності» (1996 рік) і «Небесні простори» (1997 рік), а також повість «Спокуса» (1999 рік). Однак успіх романів першої трилогії повторити не вдалося. Роман неодноразово перевидавався англійською мовою і був переведений на багато інших мов.

Нагороди та номінації[ред. | ред. код]

  • Премія «Г'юго» за найкращий роман: 1987 рік (номінація)
  • Премія «Г'юго» за найкращий роман: 1988 рік (переможець)
  • Премія «Локус» за найкращий науково-фантастичний роман: 1988 рік (переможець)

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Про це йдеться в романі «Зоряний приплив».