Військова машина
Військова машина — наземна самохідна військова техніка, призначена для виконання військових задач. Може мати броню, тоді називається броньованою машиною, бронемашиною або бронетехнікою.
Не слід плутати з поняттям «бойова машина», яке позначає військові машини, що призначені для ведення бою. Броньовані машини також не завжди є бойовими (наприклад, FMTV B-kit, інженерні машини, тягачі), а бойові машини не завжди броньовані (наприклад, БМ-21 «Град», технічки).
Види військових машин[ред. | ред. код]
За призначенням[ред. | ред. код]

- Бойові машини (БМ) та бойові броньовані машини (ББМ)
- Бойова машина підтримки танків (БМПТ)
- Бойова машина піхоти (БМП; бойова машина вогнеметників, бойова машина десанту (БМД))
- Бойова розвідувальна машина (БРМ)
- Бронепоїзд
- Бронетранспортер (БТР)
- ОТРК
- Самохідна артилерійська установка (САУ)
- Самохідні засоби ППО: ЗРК, ЗРГК, ЗСУ
- Самохідна реактивна система залпового вогню (БМРА)
- Танк
- ТанкеткаТанк Tiger II
- Небойові машини
За конструктивними особливостями[ред. | ред. код]
- Автономна
- Гусенична
- Колісна
- Бронеавтомобіль
- Легкий військовий позашляховик (LUV)
- IMV[en] (машина мобільності піхоти)
- MRAP (машина з захистом від мін та засідок)
- Військовий мотоцикл (категорія)
- Колісний танк
- Бронеавтомобіль
- Колісно-гусенична
- Лижно-гусенична
- Напівгусенична
- Імпровізована
За особливостями переміщення[ред. | ред. код]
Термінологія[ред. | ред. код]
Броньовані машини[ред. | ред. код]
Однією з можливих характеристик військових машин є броньовий захист від куль, уламків та вибухових пристроїв. В українській мові часто використовуються на позначення таких машин поняття «броньована техніка», «бронемашина» та «бронетехніка».
Останній термін має російське походження, початковим було поняття «броньова та танкова техніка» (рос. броневая и танковая техника, БТТ), далі воно скоротилось до «бронетанкова техніка» (рос. бронетанковая техника) та зрештою до «бронетехніка» (рос. бронетехника). До бронетехніки належали всі броньовані військові машини, включаючи танки, бронетранспортери, інженерні машини тощо[1]. Військові автомобілі, гусеничні та колісні тягачі, транспортери, трактори та інші машини машини належали до класу «автотракторна техніка» (рос. автотракторная техника), що своєю чергою є скороченням від «автомобільна і тракторна техніка» (рос. автомобильная и тракторная техника)[2]. Обидва поняття могли включати як бойову техніку, так і небойову[1][2].
Див. також[ред. | ред. код]
Примітки[ред. | ред. код]
- ↑ а б Бронетанковая техника. web.archive.org. 28 липня 2021. Архів оригіналу за 28 липня 2021. Процитовано 17 грудня 2022.
- ↑ а б Автотракторная техника. web.archive.org. 23 червня 2021. Архів оригіналу за 23 червня 2021. Процитовано 17 грудня 2022.