Військова посада

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Визначення[ред. | ред. код]

Військові посади (штатні посади, що підлягають заміщенню військовослужбовцями) і відповідні їм військові звання передбачаються у штатах (штатних розписах) військових частин, кораблів, органів військового управління, установ, організацій, вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів.[1]

Переліки посад[ред. | ред. код]

Перелік посад, що підлягають заміщенню вищим офіцерським складом, затверджується Президентом України, а посад інших військовослужбовців — Міністерством оборони України.

Перелік посад, які не можуть бути заміщені іноземцями чи особами без громадянства, визначається Генеральним штабом Збройних Сил України.

Окремі військові посади в мирний час можуть заміщатися (на умовах строкового трудового договору) цивільними особами в порядку, встановленому Міністерством оборони України, або резервістами в порядку, встановленому Генеральним штабом Збройних Сил України.

Військові посади, передбачені штатами воєнного часу, при переведенні Збройних Сил України, інших військових формувань на організацію і штати воєнного часу підлягають заміщенню резервістами або іншими військовозобов'язаними в порядку, визначеному Генеральним штабом Збройних Сил України.

Військова посадова особа[ред. | ред. код]

Військові посадові особи — це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків згідно із законодавством.[1]

Порядок призначення на посади[ред. | ред. код]

Порядок призначення на військові посади встановлюється Конституцією України, законами України, положеннями про проходження військової служби[2][3], про проходження громадянами України служби у військовому резерві.[4][1]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в Закон України "Про військовий обов'язок і військову службу". Архів оригіналу за 2 жовтня 2018. 
  2. Указ Президента України "Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України". Архів оригіналу за 19 липня 2018. 
  3. Наказ Міністра оборони України від 10.04.2009 № 170 "Про затвердження Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України". Архів оригіналу за 28 червня 2018. 
  4. Указ Президента України "Про Положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних Сил України". Архів оригіналу за 28 липня 2018. 

Посилання[ред. | ред. код]