Воєнний фільм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Військовий фільм)
Перейти до: навігація, пошук

Військовий фільм (англ. military film) — художній фільм, що стосується війська, військової справи та життя військових у мирний час.

Воєнний фільм або батальний фільм (англ. war film) — історичний художній фільм, який реконструює події, що реально відбувалася: війни, бої, амуніцію, зброю, прийоми й організацію бою. У центрі художньої композиції батального фільму зазвичай знаходиться сцена головного бою, зйомки якого поєднують широкі панорамні плани з великими планами героїв фільму. Батальні фільми — одні з найбільш витратних жанрів в кінематографі, оскільки часто вимагають залучення або виготовлення військової техніки, руйнування декорацій, великих костюмованих масовок, складних комп'ютерних ефектів тощо. У радянському і російському кіно воєнним фільмом називали будь-який фільм про події 1941—1945 років, незалежно від наявності батальних сцен. Фільм будь-якого жанру, що використовує для фабули воєнні події, в кінокласифікації іноді позначається подвійними визначеннями: воєнно-історичний, воєнно-біографічний, воєнно-пригодницький, воєнно-детективний, воєнно-ліричний, воєнно-комедійний тощо.

Рейтинги[ред.ред. код]

Згідно рейтингу Топ-250 IMDb станом на 26 березня 2016-го року, 12-ть найпопулярніших стрічок військової тематики мали наступний вигляд:

IMDb[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]


Кінематограф Це незавершена стаття про кінематограф.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.