Військово-морські сили Сінгапуру

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сінгапурський фрегат «Столворт» (на передньому плані) під час навчань з есмінцями США

Військово-морські сили Сінгапуру — один з трьох видів збройних сил Сінгапуру.

Завданням ВМС Сінгапуру є захист морських торгових шляхів цієї держави та внесок у регіональний мир та стабільність. У мирний час відповідні завдання передбачають спостереження за ситуацією у Малаккській протоці, боротьба з піратством та тероризмом на морі, попередження порушень кордону на морі.[1]

Попри компактні розміри, Військово-морські сили Сінгапуру є найбільш сучасними у регіоні, мають у своєму складі морську авіацію, кораблі (включаючи фрегати, ракетні корвети, десантні кораблі)[2].

З 1995 у складі ВМС наявні і підводні човни, зараз трьох типів[3]. Втім лише останній тип, «Інвінсібл» спеціально побудований для Сінгапура у Німеччині.

Англійською імена військових кораблів Сінгапура мають приставку RSS - скорчення від Republic of Singapore Ship («Корабель Республіки Сінгапур»)

ВМФ країни нараховує понад 4000 солдат Озброєння ВМФ Сінгапуру: 4 підводні човни 6 фрегатів 8 корвертів 8 сторожових кораблів 8 патрульних кораблі 4 малих тральщики 4 десантних кораблів 23 десантних катерів Також в країні базуються ВМФ США

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Mission. www.mindef.gov.sg (амер.). Військово-морські сили Сінгапуру. Архів оригіналу за 24 січня 2022. Процитовано 24 січня 2022.
  2. Ships. www.mindef.gov.sg (амер.). Військово-морські сили Сінгапуру. Архів оригіналу за 24 січня 2022. Процитовано 24 січня 2022.
  3. Submarines. www.mindef.gov.sg (амер.). Військово-морські сили Сінгапуру. Архів оригіналу за 24 січня 2022. Процитовано 24 січня 2022.