Вікка (телеканал)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ВІККА
Логотип телекомпанії «Вікка» (Черкаси)
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Черкаси
Слоган «Дивись своє рідне»
Телемережа DVB-T2, кабельне телебачення
Заснована 1991
Інтернет http://www.vikka.ua/

«Вікка» (ВІККА — Відео-Інформаційний Комерційний КАнал) — приватна регіональна телекомпанія (ліцензія на телерадіомовлення серія НР № 1742 від 22 липня 2004 року), яка здійснює телемовлення у обласному центрі місті Черкасах і частково в області.

З історії компанії[ред. | ред. код]

«ВІККА» – перша недержавна телекомпанія в Черкаській області і найстаріша приватна черкаська ТРК. Вперше в ефір «ВІККА» вийшла 9 вересня 1991 року. Але в тестовому режимі телеканал почав працювати ще в червні 1991 року. Редакція та імпровізована студія телеканалу розташовувалася в Обласному радіотрансляційному передавальному центрі (ОРТПЦ), відомому черкащанам як «телевежа», в невеличкому приміщенні, перебудованому з господарських споруд. Транслювалися художні фільми, програми музичних привітань та перший на Черкащині щоденний випуск теленовин «Вечірня студія». Першими співробітниками, які вивели телеканал у світ, були директори Валерій Пітомець, Валентин Селезень, Олег Малков.

Шлях розбудови телекомпанії був складним і тернистим, адже вона стала фактично першою в області телерадіоорганізацією з приватною формою власності. Перші роки телекомпанія працювала на побутовому обладнанні та завдяки невщуханному ентузіазму колективу.

З часом на каналі почало з'являлися більше програм власного виробництва. І нині компанія створює близько 6 годин власного телевізійного продукту щодня.

У 2014 році телеканал «ВІККА» вперше провів телеміст « Рівне – Харків – Черкаси».

У 2015-му «ВІККА» вийшла й на міжнародний рівень. Адже тоді, в межах програми UMPP, організованої компанією IREX, працівники телеканалу мали змогу навчатися у колег зі США на телеканалі «WDRB» (Кентакі).

«ВІККА» був і залишається активним у своїй творчій діяльності. Чимало програм мають зворотній зв'язок з глядачами і соціальну складову. Один із таких соціальних проектів, який мав на меті допомогу конкретній людині, конкретній родині, запустили в 2016 році. Він отримав назву «Роби добро з «ВІККА».

У 2016-2018 роках вікківці брали участь у двох хвилях проекту «Інтерн’юз» «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна – ЄС в українських медіа». У 2016-му році в межах цього проекту започаткували цикл «Ми – Європа»: сюжети в Новини, прямі ефіри, опитування на тему євроінтеграції. В 2017-18 роках був створений проект «Євроцензор». Ведучий проводив ревізії об’єктів, пов’язаних з впровадженням директив Угоди про Асоціацію.  А акторка програми стала переможцем конкурсу журналістських матеріалів з євроінтеграційної тематики «Угода про асоціацію: шлях змін».

Крім того, у 2018 році телекомпанія «ВІККА» працювала над проектом «Європейський простір: пряма мова» (ТБ) та «Європейський простір: думка експерта» (сайт). Протягом 10 місяців журналісти розповідали про зміни, які пов’язані з Угодою про Асоціацію Україна – ЄС, зокрема, про ті, що стались на Черкащині.

У 2017 року телеканал «ВІККА» разом з гуртком «Юні кореспонденти» ЦДЮТ запустив проект «Молодіжне інформаційне агентство» – так звані дитячі новини. Діти – журналісти створюють повноцінний випуск новин із сюжетами та записом підводок в студії телеканалу. Це програма про події в місті очима дітей.

Сайт телеканалу vikka.ua розпочав роботу в 2009 році. На сьогодні маємо більше 8000 унікальних користувачів щодоби.

Програми[ред. | ред. код]

Телеканал «ВІККА» створює близько 5 годин власного телевізійного продукту щодобово: — щоденні інформаційні випуски, що виходять чотири рази на добу (у рамках «ВІККА-НОВИНИ» впродовж тижня реалізуються такі інформаційні проекти, як спеціальний репортаж, цикл журналістських матеріалів, актуальний коментар від гостя в студії, огляд преси та огляд спортивних подій); — прямі ефіри — «Контакт», «Відкритий діалог»; — аналітичні програми — «Черкаська панорама», «Тема дня»; — пізнавальні програми — «Село і люди», «Подорож у світ SPA», «Щоденник здоров'я», «Країнка- Цікавинка»; — розважальні програми — «Стильне життя», «Народна трибуна», «СмачнОГО», «Невигадані історії», «Дитяча трибуна». — соціальна програма — «Подаруй життя»

Нагороди[ред. | ред. код]

Програми ТРК «ВІККА» неодноразово ставали переможцями у різноманітних номінаціях щорічних творчих конкурсів редакцій друкованих, електронних ЗМІ та журналістів області («Громадянське суспільство», «Родина», «Черкащина туристична», «Горизонти економіки», «Моя земля» та ін.), є дипломантом XVI Українського відкритого фестивалю дитячого, молодіжного кіно, телебачення, радіо і фото у номінації «Розважальні програми» та лауреатом IX Міжнародного конкурсу телерадіопрограм і фільмів з правової тематики.

Посилання[ред. | ред. код]