Вікодин

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Вікодин (гікодан, лортаб, гідрокодон, туссіонекс) — сильнодіючі наркотичні знеболюючі і протикашльові ліки, що містять гідрокодон і парацетамол (ацетамінофен).

Таблетка вікодину

Лікарський ефект та протипоказання[ред. | ред. код]

Наявність у препараті парацетамолу підсилює анальгетичний ефект гідрокодону, але обмежує максимальну добову дозу з урахуванням ймовірності накопичення парацетамолу в токсичних концентраціях. Небезпека звикання порівнюється з кодеїном. Тривалий прийом у великих дозах може викликати слабку ейфорію, а надалі — хворобливу пристрасть. При передозуванні з'являється головний біль, сухість у роті, загальна слабкість, сонливість. Розвиваються такі самі симптоми, що й при отруєнні кодеїном. Через подібність ефектів був рекомендований до заборони в США.

Вікодин є активним болезаспокійливим засобом і ліками від кашлю, які приймаються внутрішньо. Терапевтична доза в розмірі 5-10 міліграмів фармакологічно еквівалентна 60 міліграмів морфіну, який вводиться внутрішньовенно. Побічні ефекти вікодину включають в себе алергічні реакції, припадки, липку шкіру, підвищену слабкість, запаморочення, гіпервентиляцію, втрату свідомості, пожовтіння очей або шкіри, незвичайну втому, кровотечі, гематоми, запор, сухість у роті, нудоту, блювання, знижений апетит, м'язові судоми, потовиділення, припливи, свербіж, дзвін у вухах, повну втрату слуху, затримку сечовипускання і зниження сексуального потягу.

Вікодин в кіно[ред. | ред. код]

  • Головний герой серіалу «Доктор Хаус» лікар Грегорі Хаус має залежність від вікодину через постійні болі у нозі спричинені тромботичним інфарктом м'язів стегна.
  • У фільмі Марсіянин головний герой підмішує вікодин у картоплю, щоб замінити кетчуп.