Вікрамадітья II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Вікрамадітья II
Народився
Ватапі
Помер 744(0744)
Титул Магараджагіраджа
Посада Chalukya king[d]
Термін 733—744
Попередник Віджаядітья Сат'яшрая
Наступник Кіртіварман II
Рід Чалук'я
Батько Віджаядітья Сат'яшрая
Дружина Локамахадеві
Діти 1 син

Вікрамадітья II (*ವಿಕ್ರಮಾದಿತ್ಯ, д/н — 744) — магараджагіраджа держави Чалук'їв у 733744 роках, визначний військовий діяч, покровитель мистецтв.

Життєпис[ред.ред. код]

Зовнішня політика[ред.ред. код]

Походив з династії Чалук'я. Син Віджаядітьї Сат'яшраї. У 630–631 роках ще за життя батька брав участь у походах проти держави Паллавів. Після сходження на трон у 633 році розпочав підготовку до нової війни з Паллавами, маючи на меті повністю знищити їх держави. У 735 році Вікрамадітья в союзі з державою Західних Гангів вдерся до земель ворога. До 741 року розбив основні сили Паллавів й незабаром захопив ворожу столицю Канчіпурам. Паллави вимушені були визнати гегемонії Чалук'їв. Після цього Вікрамадітья II підкорив увесь південь Індостану.

Водночас з війною на півдні держава Чалук'я вперше зіткнулася з вторгнення арабів. Втім наміснику Лати (Гуджарат) у 739 році вдалося зупинити цей наступ.

Внутрішня політика[ред.ред. код]

Храм Вірупакша

Весь час свого панування Вікрамадітья піклувався щодо відродження фінансового, економічного стану, забезпечення стабільності, придушення сепаратизму раджів. Водночас багато уваги приділяв спорудженню нових величних храмів (переважно у Паттадакалі), серед яких з'явилися храми Маллікарджуна, Кашивісванатха, Вірупакша.

Родина[ред.ред. код]

Дружина — Локамахадеві.

Діти:

Джерела[ред.ред. код]