Вікрамадітья II

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вікрамадітья II
Народився
Ватапі
Помер 744(0744)
Титул Магараджагіраджа
Посада Chalukya kingd
Термін 733—744
Попередник Віджаядітья Сат'яшрая
Наступник Кіртіварман II
Рід Чалук'я
Батько Віджаядітья Сат'яшрая
У шлюбі з Локамахадеві
Діти 1 син

Вікрамадітья II (*ವಿಕ್ರಮಾದಿತ್ಯ, д/н — 744) — магараджагіраджа держави Чалук'їв у 733744 роках, визначний військовий діяч, покровитель мистецтв.

Життєпис[ред. | ред. код]

Зовнішня політика[ред. | ред. код]

Походив з династії Чалук'я. Син Віджаядітьї Сат'яшраї. У 630–631 роках ще за життя батька брав участь у походах проти держави Паллавів. Після сходження на трон у 633 році розпочав підготовку до нової війни з Паллавами, маючи на меті повністю знищити їх держави. У 735 році Вікрамадітья в союзі з державою Західних Гангів вдерся до земель ворога. До 741 року розбив основні сили Паллавів й незабаром захопив ворожу столицю Канчіпурам. Паллави вимушені були визнати гегемонії Чалук'їв. Після цього Вікрамадітья II підкорив увесь південь Індостану.

Водночас з війною на півдні держава Чалук'я вперше зіткнулася з вторгнення арабів. Втім наміснику Лати (Гуджарат) у 739 році вдалося зупинити цей наступ.

Внутрішня політика[ред. | ред. код]

Храм Вірупакша

Весь час свого панування Вікрамадітья піклувався щодо відродження фінансового, економічного стану, забезпечення стабільності, придушення сепаратизму раджів. Водночас багато уваги приділяв спорудженню нових величних храмів (переважно у Паттадакалі), серед яких з'явилися храми Маллікарджуна, Кашивісванатха, Вірупакша.

Родина[ред. | ред. код]

Дружина — Локамахадеві.

Діти:

Джерела[ред. | ред. код]