Віктор Голланц Лтд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Victor Gollancz
Держава Велика Британія Велика Британія
Засновник Victor Gollanczd
Засновано 1927
Галузь видавнича справа
Штаб-квартира Лондон
Адреса Лондон
Префікс ISBN 978-0-575, 978-1-85797 і 978-1-85798

Вебсайт: www.randomhouse.com/delrey/

CMNS: Victor Gollancz у Вікісховищі

Віктор Голанц Лтд (англ. Victor Gollancz Ltd) — одне з найбільших видавництв Великій Британії. Було засновано в 1927 році Віктором Голланцом і спеціалізувалося на випуску високоякісної літератури, наукових і науково-популярних книг, а також наукової фантастики. Після смерті Голланца в 1967 році компанія перейшла до його дочки Лівії, яка продала її в 1989 році видавництву Houghton Mifflin. В 1992 році, Houghton Mifflin продали Gollancz видавничому дому Cassell & Co. У грудні 1998 року Orion Publishing Group придбала Cassell & Co і стала випускати свої книги з наукової фантастики і фентезі під ім'ям Gollancz.

У 2011 році Gollancz запустили портал наукової нантастики Gateway, де стали розміщувати книги у жанрі наукова фантастика в електронному вигляді, які були вже зняті з друку. Як було оголошено, мета порталу полягала в тому, щоб представити до 3000 найменувань книг до кінця 2012 року і 5000 (або більше) до 2014 року і об'єднатися з «Енциклопедією наукової фантастики»[1].

Походження як політичний дім

[ред. | ред. код]

Голландц був прихильником соціалістичних рухів. Це відображено в деяких книгах, які він опублікував. Віктор Голландц запропонував Джоржу Орвеллу написати про міський робітничий клас на півночі Англії; результатом став The Road to Wigan Pier.

Перерва у співпраці з Орвелом настала тоді, коли Голланц відмовився оприлюднити твір Орвелла про громадянську війну в Іспанії, Данина Каталонії. Галланц опублікував The Red Army Moves Джефрі Кокса, у який критикувється радянський напад на Фінляндію. Він також опублікував роботи німецьких вигнанців, таких як Хільде Мейсель.

Голландц був оригінальним видавцем ряду авторів та їхніх книг, у тому числі:

Перехід до фантастики

[ред. | ред. код]

У 1998 році видавництво, після того як його було придбано Orion Publishing Group, переорієнтовано на випуск літератури у жанрах наукова фантастика та фентезі як Gollancz Science Fiction. Тоді ж почалося керування серією SF Masterworks, якою раніше опікувалася Orion Millennium.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Neill, Graeme (20 липня 2011). Gollancz opens sci-fi Gateway to e-books. The Bookseller. Архів оригіналу за 15 жовтня 2011. Процитовано 6 квітня 2012.

Посилання

[ред. | ред. код]